Co platí na bolest zubů?

Bolest si nikdo z nás neplánuje. Prostě příjde z ničeho nic a my se trápíme nad tím, jak se ji co nejrychleji zbavit. Bolest ale vzniká nejen nějakou infekcí, ale taktéž i psychickou, či fyzickou únavou. Naše tělo potřebuje dostatek odpočinku a relaxace, a když mu je nedodáme, řekne si o to samo. A o to je to horší, protože se musíme buď nadopovat léky od bolesti, nebo v nejhorším případě navštívit lékaře. Mezi časté bolesti patří například bolest hlavy a zubů.

Bolest zubů

Bolest zubů snad zažil každý. Něco vám škube v zubu, bolí vás ucho, někdy i hlava a vy byste si ho nejraději vytrhli. Ano, znám to také, ale bez zubů se těžko žije.  Někdo to prostě neřeší, ale když se na někoho taková osoba usměje a zuby nikde? No vypadá to neesteticky a někdy až hrůzivě. Černající zuby, přední zuby nikde? Už samo o sobě to vypovídá o člověku, jaký asi je. Přeci naše přírodní krása je tím důležitým faktorem, jak si najít pravou, životní lásku a být spokojen. Tak proč si úmyslně škodit?

První pomoc – barevné lentilky

Bolest zubů zaženeme nejčastěji tabletkami od bolesti. Říkají se jim buď bílé, nebo růžové lentilky. Ale tyto lentilky dost zatěžují náš organismus, hlavně játra a ledviny. Sice nám na nějakou dobu uleví od bolesti, ale pravý důvod někdy nevyřeší. To slovo někdy uvádím proto, že lentilky, jak jim říkáme, mají jednu pozitivní vlastnost: léčí zánět.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku je desinfekční přípravek, který se dá zakoupit v drogérií, či lékárně. Má léčivý účinek a zbaví nás nežádoucích baktérií a virů. Stačí pár minut kloktat, ale ne vypít, a úleva by se měla dostavit po chvilce.

Česnek

Přírodní medicína nám nabízí možnost, jak si ulevit od bolesti zubů česnekem. Tato metoda se používá už od pradávna a stále má své pozitivní účinky. Česnek je protizánětlivý, uleví od bolesti. Vkládá se do ucha v menších částech ve vatě (aby nedošlo k vniknutí, a mohl způsobit vážné zdravotní problémy).

Fotografie publikována se svolením od Pat138241 Photography FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte