Čokoládová masáž – zážitek, na který se nezapomíná

Masáž představuje čas pro naprosté uvolnění, kdy necháváme naše tělo „na pospas“ masérce či masérovi, který s nimi dokáže vykouzlit úžasné divy. Masáž se právem řadí mezi terapie ve skutečnosti mezi ty nejstarší – při kterých je na naše tělo vyvíjen tlak – na svaly a tkáně – jenž má velice blahodárný účinek v podobě zmírňování stresu, bolesti i napětí a zároveň zlepšuje krevní oběh. Považuje se za formu relaxace, jenž je pro naše tělo i zdraví prospěšná. Možná, že již máte s nějakým druhem masáže zkušenost a možná že i vy patříte mezi její zaryté příznivce. Pokud ale toužíte po opravdu smyslném zážitku, vyzkoušejte čokoládovou masáž. Rozhodně nebudete litovat!

Jít nebo nejít na masáž? Toť otázka!

Pohráváte-li si s otázkou, zda se na masáž vypravit či nikoli, věřte, že opravdu není nad čím váhat! Důvodů, proč alespoň jedenkrát za život okusit tajemství masáže, je nespočet a každý by si mohl vymyslet minimálně jeden svůj čistě osobní. Pokud si ani přesto nejste jisti, nebo máte nepříjemný pocit ze svěření svého těla do péče někoho jiného, přinášíme vám pár důvodů, proč veškeré obavy hodit za hlavu, položit se na masážní stůl a nechat se určitý čas hýčkat.

Masáž totiž:

 • uvolňuje ztuhlé a bolestivé svaly
 • podporuje činnost lymfatického systému
 • přináší dokonalou relaxaci
 • zlepšuje vzhled a pružnost pokožky
 • dokáže ulevit od různých zdravotních problémů
 • odstraňuje nepříjemné bolesti hlavy
 • urychluje regeneraci

Co je to čokoládová masáž?

Čokoláda je úžasná sladkost, na které si drtivá většina lidí pochutnává. I v oblasti masáží má čokoláda skvělé schopnostiodstraňuje stres a špatnou náladu a omlazuje pokožku. Navíc je označována jako nejluxusnější a nejvíce relaxační masáž vůbec. Podporuje odplavování škodlivých látek z těla a velice pozitivně působí i na mysl. Ženy si jí oblíbily především z toho důvodu, že funguje jako skvělá bojovnice proti pomerančové kůži.

Co čokoládová masáž zahrnuje a jak probíhá?

Možná už jste o čokoládové masáži začali uvažovat, ale zajímá vás, co všechno tato procedura obsahuje?

 • peeling s jemnými slupkami z kakaových bobů
 • aromatickou masáž s příjemnou vůní čokolády
 • ještě voňavější čokoládový zábal
 • aplikaci čokoládového mléka

Postup u čokoládové terapie probíhá takto:

Nejprve bude vaše tělo podrobenu peelingu, následně si budete užívat masáž celého těla buďto čokoládou nebo čokoládovým olejíčkemzáleží, jaký druh masáže si vyberete – a celý proces se zakončí zábalem z čokolády. Následně budete pár minut odpočívat, necháte doznít masérovi – či masérčiny – ruce na vašem těle a zároveň už budete pociťovat příjemné změny. Až se osprchujete, bude vaše pokožka jemná, hebká a milá na dotek.

Fotografie publikována se svolením Naito8 FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte