Domácí recepty pro krásu

Krása nemusí být zajištěna pouze umělými, chemickými přípravky, také přírodní kosmetika, měla, má a bude mít co promluvit do tohoto odvětví, které se týká každé a každého z nás! Jak jsme si říkali minule, moderní doba se vrací o pár kroků zpět a my tak začínáme využívat přírodní kosmetiku, kterou si můžeme vyrobit i doma. Minule jsme si také říkali, jaké suroviny se hodí pro dané typy pleti a jak máme masku aplikovat. Dnes se podíváme přímo na některé z domácí receptů pro vaši krásu.

Zklidnění bílým jogurtem

Hledáte zklidnění a osvěžení pro vaši pleť? Pak vyzkoušejte masku z bílého jogurtu, který zklidní spálenou pokožku, i pokožku s ekzémem, akné či jiným podrážděním. Jogurt můžeme kombinovat i s banánem pro regeneraci, třtinovým cukrem pro exfoliaci či medem pro zvláčnění. Avokádo je vhodné zase pro unavenou pleť.

Regenerace pokožky

Regenerace dosáhneme díky banánu či tvarohu, které můžeme smíchat s pár kapkami olivového či jiného oleje. Pro regenerační a také protivráskovou kůru se hodí salátová okurka s olivovým olejem nebo pomerančová šťáva s medem.

Citron pro jasnou pleť

Citron a kvasnice můžeme použít na roztažené či zanesené černé póry. Kvasnicovo-citronová maska dezinfikuje, stahuje póry a působí protizánětlivě. Zde se hodí i maska vyrobená z rozmixovaného ananasu smíchaným s vaječným bílkem.

Tmavé kruhy pod očima

Tady pomohou brambory, které obsahují enzym, který se v kosmetice používá k rozjasňování pokožky. Stačí brambor nastrouhat a vložit tuto hmotu do tenké látky. Přiložíme na oblast pod očima a necháme působit 10 minut. Následně si umyjeme obličej a aplikujeme oční krém.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte