Elektrokola a jejich výhody

Elektrokola usnadňující šlapání jsou fenoménem současné doby a ačkoli ve světě nepředstavují žádnou novinku, u nás jim teprve přicházíme na chuť. Stále více lidí uvažuje nad jejich pořízením především díky snadné a šetrné dopravě, kdy vám tento typ kola díky přítomnosti elektromotoru a akumulátoru dává úplně nové možnosti dopravy. Jsou ideální volbou pro kratší jízdy – například když se chcete dopravit do práce, do obchodu nebo si po nedělním obědě vyrazíte na projížďku do přírody. Nejenže tak nebudete muset řešit problémy s parkováním, ale navíc spotřebujete mnohem méně energie, nežli automobily nebo mopedy. Elektrokola skrývají řadu výhod, na které se společně podíváme v dnešním článku.

Jak si vybrat to pravé?

Elektrokola mají mnoho podob a liší se nejen svým vzhledem, ale samozřejmě i cenou, která může být pro většinu z vás rozhodujícím kritériem. Záleží jen na vás, zda si pořídíte levnější variantu, nebo se rozhodnete investovat vyšší peníze do dražšího modelu. Jak se rozhodnout? To záleží na tom, jak budete elektrokolo využívat. Jestliže jej potřebujete jen na krátké cesty, pak můžete vsadit na levnější model, který vám bohatě postačí. Kdo by ale na elektrokole chtěl vyrážet do přírody, ten by měl popřemýšlet o vyšší investici do kola s dlouhým dojezdem, které jej na vašich cestách nenechá ve štychu.

Elektrokola a výhody

Za největší výhodu elektrokola se dá určitě označit svoboda volby – tedy zda pojedete za asistence motoru, nebo sami vesele šlápnete do pedálů. Pro mnoho lidí je pomoc motoru velkým plusem, neboť jim pomáhá překonat stoupání do kopců, aniž by na nich museli vypustit duši. Mezi další výhody kola disponujícího elektromotorem patří:

  • nízké náklady
  • můžete na něm jezdit i bez řidičského průkazu
  • kvalitní výbava – brzdy, řazení, další doplňky
  • pokud dojde energie, nic se nestane – můžete pokračovat v cestě jako na klasickém kole
  • kolo můžete bez problému převážet ve vlaku či cyklo-busem
  • rychlé dobíjení baterie

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte