Paní zima nadělila letos kruté podmínky na silnicích – Havarijní pojištění je nezbytnou nutností

Posledních pár dnů přineslo ledové počasí, sněhové závěje a silnice kluzké, jako sklenku. Taková situace vyžaduje obezřetnost, ale nikdo není neomylný a následky mohou být kritické jak pro řidiče, tak jejich peněženku. Vyberte si proto nejlepší havarijní pojištění, na které se dá skutečně spolehnout.

Na havarijní pojištění je mnohými českými řidiči pohlíženo stále jako na zbytečnou peněžní zátěž a otravné papírování. Ovšem v situacích, kdy za napáchané škody může samotný řidič, vandalové nebo přírodní živly, je více než žádoucí.

Mix povinného ručení a havarijního pojištění

Přesto, že se jedná o dvě rozdílná připojištění v rozsahu i způsobu krytí, mnoho pojišťoven nabízí havarijní pojištění jako doplněk povinného ručení. Tudíž je velmi výhodné pořídit si obě zmiňovaná pojištění současně a uvážit možnost jejich sjednání u stejné pojišťovny. Uzavřením povinného i havarijního pojištění součastně, umožňuje klientovi získat nejen slevu, ale i lepší asistenční služby a další výhody – potvrzuje Ing. Tomáš Voharčík, který je jednatelem společnosti Top-Pojištění.cz s.r.o.

Proč nezavrhovat havarijní pojištění?

Povinné ručení se totiž vztahuje jen na škody způsobené vaší vinnou na vozidlech dalších účastníků nehody. Havarijní pojištění se mimo jiné stará o škody způsobené vámi na vašem vozidle. Rovněž vás chrání v případě poškození přírodními živly, nebo je-li váš vůz odcizen či poničen vandaly. K havarijnímu pojištění si můžete navíc sjednat připojištění před dalšími možnými riziky. Přestože je havarijní pojištění dobrovolné, doporučujeme pečlivé zvážení, a to zvlášť v zimních měsících.

Pro přibližnou kalkulaci a lepší orientaci v nabídce pojišťoven využijte srovnávacího portálu Top-Pojištění.cz Mimo to máte možnost havarijní pojištění rovnou sjednat a uhradit. Jmenovaný portál spolupracuje se všemi hlavními pojišťovnami na českém trhu. Přehledně a rychle odkrývá nejen krytí, podmínky, ale hlavně cenu, kterou zaplatíte.

Obrázek: pixabay.com

 


Řekněte ostatním, co si myslíte