I muži mají své župany

Základem každého pánského šatníku je bezesporu kvalitní spodní prádlo, ale ani župan by neměl chybět. Župan je měkoučký a příjemný společník, který zpříjemní snídani nebo večeři. Pohodlí a teplo, které župan poskytuje, ocení nejeden muž. Rovněž při pobytu sauny nebo bazénu nám nabízí komfort, který ručník absolutně nemůže nahradit. Než vyrazíte na nákup toho správného županu právě pro vás, popřemýšlejte, k jakému účelu jej budete používat. Vsaďte především na jeho primární funkci, kterou by měl pocit tepla domova a odstranění přebytečné vlhkosti z pokožky po koupeli. Zda vám má župan poskytnout pouze pohodlí a teplo, nebo splnit funkci ručníku a zabalíte se do něj ihned po osprchování. Rovněž záleží, zda hledáte župan elegantního typu či spíše sportovní. Župany mohou být se šálovým límcem, s kapucí, nebo bez kapuce. Pojďme společně nahlédnout do světa županů, podle jeho funkce.

Župan skýtající teplo a pohodlí

Vybírejte materiály z polyesterových vláken, která jsou jednak příjemná na dotek a také krásně hřejí. Jsou to vesměs materiály nemačkavé a nevyžadují žehlení.

Župan vhodný k osušení těla

Zde se doporučuje sáhnout po bavlně. Materiál názvem Mikrocotton nabízí vynikající absorpční vlastnosti a župany z tohoto materiálů jsou velmi lehoučké. Jedná se o přírodní materiál a má 3 krát větší savost než bavlněné materiály.

Župan pro běžné nošení

Flanelový župan je vhodný pro běžné nošení v teplejších měsících během roku. Je lehký, hladký, přizpůsobivý a příjemný.

Župan vhodný pro zimní období

Pro zimní období jsou oblíbené huňaté župany různých střihů a barev. Huňaté materiály mohou být jakékoliv. Většinou je to 80% bavlny a 20% polyesteru.

Župany pro elegány

Většinou mívají kratší délku a set obsahuje župan a boxerky. Nejznámější materiál v této oblasti je šarmé. Jedná se o krep v atlasové vazbě. Je to velmi kvalitní a luxusní materiál.

Fotografie publikována se svolením graur razvan ionut Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte