I sprchování je věda!

Sprchování je pro drtivou většinu z vás naprosto běžná a nijak zvlášť zajímavá věc. Mnoho z vás tuto činnost absolvuje i několikrát denně, a možná právě z toho důvodu, že to děláte až příliš často, si spousta lidí myslí, že na tom vůbec nic není. Vlézt pod sprchu, pustit na sebe příjemný proud vody, namydlit se – to je proces, který je vám blízký. Věděli jste ale, že i způsob sprchování může ovlivnit vaše zdraví i kvalitu pokožky? Pokud ne, pak právě vám je určený dnešní článek! Dozvíte se, že i sprchování je svým způsobem věda a že je třeba dodržovat určitá pravidla. A teď ruku na srdce: sprchujete se správně?

 • Mýdlo používejte jen v nutných případech

  Přijde vám použití mýdla při sprchování automatické? Pak věřte, že si bez něco v drtivém počtu sprchování pohodlně obejdete! Pokud jste celý den nepracovali kdesi v prašném prostředí, nebo za sebou nemáte dřinu v podobě skládání uhlí či jiné aktivity, u které byste se nadměrně zapotili, běžnou špínu opláchnete vodou. Mýdlo vaší pokožku zbytečně vysušuje.

 • Příliš horká voda dokáže uškodit

  Horká sprcha je jistě více než lákavou vidinou po náročném dni. Jenže pozor – zbytečně horká voda stejně jako mýdlo vaší pokožku vysuší, nehledě na skutečnost, že ani pro krevní oběh není příliš dobrá. Tudíž teplou vodu ano, horkou ne.

 • Neholte se ihned po vstupu do sprchy

  Holení je trendem dnešní doby a to nejen u žen, ale i u mužů. Pokud si potřebujete oholit nohy či jiné části těla, rozhodně se k této aktivitě neuchylujte hned, jen co vlezete pod vodu. Teplá voda chloupky zjemni a holení tak bude mnohem jednodušší.

 • Sprchování příliš neprotahujte

  Sprchování je sice fajn a příjemné, ovšem i v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Co se vám tím snažíme říci? Rozhodně vás nenabádáme k tomu, abyste se přestali sprchovat – to určitě ne. Jen se vám snažíme doporučit, abyste dobu, strávenou pod vodou, zbytečně neprotahovali. Nezdržujte se tak déle než na 10 minut. 

Fotografie publikována se svolením Marin FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte