Insanity vs. P90x – ideální postava již za 3 měsíce

Za celou dobu, co cvičím, jde jednoznačně o programy, které skutečně fungují. V podstatě je cvičení založeno na principu „svalového zmatku“. Hodně lidí mi poslední dobu klade jedinou otázku – Jak? Nemám žádný zaručený recept ani genetické dispozice, ale pokusím se vysvětlit můj styl cvičení. 

Zaměřila jsem svou pozornost na výbušnost, dynamiku a prakticky totální chaos. Vůbec necvičím jeden den jednu svalovou partii, druhý den další apod. Proto jsem se rozhodla přiblížit vám toto cvičení.

Výbušnost a dynamika

Filozofií tohoto cvičení je vyhnout se tomu, aby si vaše tělo zvyklo na určitou rutinu, protože chtě nechtě lidské tělo je inteligentní a buňky mají paměť. Velmi rychle přivyknou a lidem se zdá, že ačkoliv na začátku měli perfektní výsledky, zůstalo to najednou stát v mrtvém bodu. Dokonce i já si tímto prošla. Podotýkám, že nejsem žádný odborník a učím se stylem pokus – omyl. Cvičím doma podle videí a vyhledávám si sama informace. Přesto takových výsledků v poměrně krátkém čase se mi jaktěživ nepovedlo docílit.

Fyzička i kondice

Musím však předem upozornit, že jde opravdu o hodně dynamické cvičení, které je zaměřené nejen na fyzickou, ale i kondiční stránku člověka. Takže budete spalovat tuky kosmickou rychlostí a přitom zároveň tvořit svalovou hmotu. Ženy se nemusí obávat toho, že by zmužněly, pokud nezapojí i cvičení s těžkou váhou. Zůstanou-li u cvičení s vlastní váhou či lehčími činkami, posilovací gumou apod. nic jako hory svalů nehrozí.

Jedná se o šílené tréninky, které jsou spíš určeny těm, kteří již ke cvičení „přičichli“. Během tohoto cvičení dochází k výbuchům intenzivního cvičení s následnou krátkou pauzou na odpočinek, kdy sotva stačíte polapit dech. Přestávky trvají od několika sekund až po jednu minutu – záleží, jak je trénink sestaven. U nás jsou poslední dobou velmi populární i kruhové tréninky, které rovněž cílí během jednoho tréninku na všechny svalové partie. Rovněž kombinuje posilovací, aerobní i kardio cvičení.

Omlouvám se za ne příliš kvalitní fotografii, ale jak jsem psala – nejsem žádný profík a cvičím v domácím prostředí. Ovšem nepsala bych o tom, kdybych si to sama na sobě prvně nezkusila.

cvičení

Hiit tréniky pro skálopevné tělo

Na spalování tuků a hubnutí je to jedena z nejúčinnějších metod, přitom získáte i více svalové hmoty. Co vás možná zaujme – nejvíce právě v břišní oblasti. Tady je tajemství pekáče buchet. Budete budovat postupně vytrvalost, nastartujete i sebelínější metabolismus a získáte vytoužené pevné tělo. Základní plán těchto dvou zmiňovaných programů je na dobu 3 měsíce a věřte, že s tímto cvičením se skutečně dosahuje snových výsledků, ale polezou vám oči z důlku a budete mít jazyk na vestě.

Cvičení + stravování

Mimo to je zde sestaven nutriční plán, protože cvičení bez správného stravování nemá takový velký význam a výsledků se dosahuje jen špatně, proč si však tak úmornou dřinu kazit salátem a řízkem. Dříve než se pustíte do práce, je doporučená týdenní příprava, kdy se psychicky, fyzicky i metabolicky připravíte na šílených 90 dní. Ovšem doporučená je plná verze, která je na 5 měsíců. Jedná se o kombinaci kardio kickboxu, hiit tréninků, balanc, posilování a dodržování jídelníčku.


Řekněte ostatním, co si myslíte