Jak bojovat s popraskanými koutky

Suché rty a popraskané koutky rtů aneb vady, které narušují dokonalost našich úst. Kdo z nás to někdy nezažil? Popraskané koutky představují bolavé a navíc nehezké trápení, s kterým je potřeba zatočit, neboť nejde jen o pouhou estetickou vadu, ale i o zdravotní problém. Jak s popraskanými koutky zatočit?

Lidská tvář je vitrínou našeho zdraví a naše rty odrážejí zdravotní problémy, které jsou ukryté hluboko v nás. Pokud se chcete popraskaných koutků zbavit, měli byste se řídit pár radami a v případě neúčinnosti raději navštívit lékaře.

Vyvážená strava a dostatek vitamínů

Prvním krokem v bojování za naše zdraví a krásu a vitálnost našeho těla je vyvážená a zdravá strava, která by měla být bohatá na vitamíny a živiny, které naše tělo potřebuje. Co se týče našich rtů, ty požadují skupinu vitamínů B, a to především vitamíny B2 a B6. Mezi další prvky, které naše rty potřebují, řadíme železo a zinek.

Tyto prvky bychom měli zakomponovat do našeho jídelníčku, například v podobě hovězího masa, jáhel, listové zeleniny, čočky, řepy a brokolice, oříšky a obiloviny.

Hydratace

Neměli bychom zapomínat na vnější ochranu rtů používáním balzámů, které však pomůžou jen dočasně. Důležité také je, abyste si rty neolizovali, neboť tím je ještě více vysušíte.

Návštěva lékaře

V případě, že vám vaše péče nepomůže, navštivte raději lékaře. Popraskané koutky mohou být příznakem vážnější nemoci.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte