Jak na velkolepou narozeninovou párty – zkuste ohňostroj

I vaše oslava narozenin může být velkolepá. Přemýšlíte-li nad tím, jak letos pojmout narozeninovou oslavu, zkuste to s pomocí ohňostroje, za který nemusíte utratit majlant. Dnes už existuje mnoho druhů zábavné pyrotechniky, která přináší ohromující zážitek pro děti i dospělé.

Hledáte-li zpestření narozeninové oslavy a přejete-li si, aby byl takový večírek skutečně výjimečný – zkuste váš vlastní zahradní ohňostroj. V oblasti popularity pyrotechniky zaujímá ohňostroj první místo. I ty malé jsou zárukou překrásného barevného představení na noční obloze.

Různé typy ohňostrojů

Pořídit se dnes dají všelijaké typy ohňostrojů od zahradních, svatebních až po kompakty s 200 ranami, což už připomíná profesionální ohňostroj, kde však není zapotřebí odborníků. Chcete-li všem zúčastněným nabídnout něco neotřelého, lze nechat vyrobit i ohňostroj na míru. Tím ovlivníte jak délku trvání, zařazení různých efektů, počet odpálení, tak další parametry.

Výjimkou nejsou ani ohňostroje doprovázené hudební scénou či takové, které vytvoří požadované obrazce. Bude-li se jednat o narozeniny milované osoby, můžete nechat na noční obloze vyniknout její iniciály.

Barevné dýmovnice či bouchající koberec

Jestliže se ohňostrojů z jakýchkoliv důvodů obáváte, zkuste alespoň efektní barevné dýmovnice, jež produkují hustý kouř. Pokud chcete opravdu rozproudit adrenalinovou zábavu, pořiďte si pro tyto účely bouchající koberec – o legraci budete mít zajisté postaráno. Zábavní pyrotechnika se hodí pro různé příležitosti a určitě není využívána pouze na Silvestra. Ať už jde o narozeniny, svatbu, výročí či zahradní párty uvítáte tuto možnost, jak vytvořit nevšední oslavu na kterou budou všichni dlouho vzpomínat.

Pyrotechnika a bezpečí

Rozhodně je potřeba dbát na to, aby byly veškeré vámi používané pyrotechnické výrobky vyráběny průmyslově. V žádném případě nepoužívejte podomácku vyrobené efekty či neschválené zboží. Při nákupu se vždy zajímejte o třídu nebezpečnosti – kupujte pouze pyrotechnické předměty třídy II. Pyrotechniku III. třídy smí používat pouze držitelé kvalifikace odpalovačů ohňostrojů. Pyrotechniku I. třídy mohou sice nakupovat i osoby mladší 18 let, ale ani tak nejde o vhodnou zábavu pro děti a mládež. Vždy se vyplatí mít na paměti jasně daná pravidla o bezpečnosti a dodržovat pokyny výrobce! Děti a pyrotechnika k sobě prostě nepatří.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte