Jak naučit kočičku na záchod

Období června a července je období koťátek. Většina koťátek se narodí již v dubnu a květnu. Jestliže toužíte po koťátku, zamluvte si je co nejdříve, ale připravte se na to, že domů byste si je měli odnést až po 13. týdnech. Když si koťátko přinesete domů, je potřeba ho naučit pár věcí a jednou z nich často bývá chození na záchod. Jak to vaše koťátko naučit?

Většina lidí stojících před úkolem naučit chodit koťátko na záchod, věší hlavu. Zdá se to být těžké, že? Všichni si totiž dokážeme představit, jak je těžké vycvičit zvířátko. Ale nemá cenu věšet hlavu a vzdávat se. Zvířátka jsou totiž moc chytrá a šikovná. Většinou stačí pár gest a ponuk a zvířátko si všechno vryje do paměti.

Jak postupovat?

Je to jednoduché. Stačí pořídit kočičí záchod a stelivo. Pokud je koťátko malé, musíte se připravit i na to, že se nám párkrát počůrá do postele či na koberec, protože netuší, že je to tak špatně.

Jakmile si koťátko přinesete domů, ukažte mu, kde se záchod nachází a jak vypadá. Potom, co se koťátko vyčůrá na zem, přeneste ho ihned na záchod a řekněte mu, že příště se má vyčůrat tam. Kotě si předchozí čůrání spojí se záchodem. Po čase vypozorujete, že koťátko hrabe nebo chodí do kolečka, když se mu chce na záchod. Určitě poznáte i postoj kotěte, které se chystá kálet. Jakmile toto vypozorujete, ihned ho přeneste na záchod. Když se koťátko vyčůrá do záchodu, pochvalte ho. Posléze uvidíte, že do dvou dnů bude chodit už jen na záchod.

Některá koťátka z domácích chovů mají tento návyk naučený od své maminky. Proto pokud si chcete přinést domů kotě s hygienickými návyky, ptejte se, zda jejich maminka chodí ven či má doma svou toaletu. Ušetříte si tak čas a starosti v případě, že máte doma drahé koberce, které by takto mohly utrpět vadu na kráse.

Fotografie publikována se svolením digidreamgrafix Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte