Jste vyčerpaní? Známe příčiny vaší únavy!

Vyčerpanost a nedostatek energie před svým okolím zamaskujete jen stěží. Stále více lidí se ráno probouzí bez nálady a s největší chutí by se okamžitě a bez rozmyslu vrátili zpátky do vyhřáté postele. Jestliže i vás trápí neustálá únava, věnujte tomuto stavu pozornost. Vaše tělo se vám vyčerpaností snaží něco naznačit a pokud jeho signály budete přehlížet, nepěkně na to doplatíte. My jsme se vydali na cestu za objevením nejčastějších důvodů únavy a v dnešním článku vám je pěkně odhalíme!

Spánek

Nedostatek spánku je nejčastějším důvodem vaší únavy. Asi vás tato příčina nepřekvapí, ovšem věřte, že mnoho lidí si ani neuvědomuje, že své tělo vědomě okrádá o potřebný odpočinek. Pokud si nedopřejete dostatek spánku, projeví se to na vaší koncentraci, dobré náladě i zdravotním stavu. Naučte se proto spát alespoň 7-8 hodin, což je pro dospělého člověka minimum.

Kofein

Přijde vám tento důvod absurdní? Pak věřte, že je to tak! Ano, je pravda, že kofein podporuje bdělost, ale pokud si ho dopřejete až moc, pak se vám zvedne krevní tlak i tep – a to může být příčinou vaší vyčerpanosti. Proto to s šálky kávy denně moc nepřehánějte.

Dehydratace

Šidíte se na pitném režimu? Pak i tady můžete hledat příčinu své únavy. Určitě víte, že každý člověk by měl za den vypít minimálně 2,5 litru tekutin. Nezáleží na tom, zda budete v práci, na tréninku nebo na nákupech – dodržovat pitný režim a zásobovat tak své tělo dostatečným množstvím vody musíte v každém případě.

Jídelníček

Věděli jste, že i nezdravý a nevyvážený jídelníček může stát za vaší únavou? Překvapení, viďte? Pokud často cítíte nedostatek energie, zaměřte svou pozornost na skladu vašeho jídelníčku. Pokud bude vyvážený a pestrý na mnoho potravin, pak se vám nepříjemná únava vyhne širokým obloukem.

Fotografie publikována se svolením num_skyman FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte