Když ve vztahu dojde palivo aneb kam s malými dětmi?

Každý člověk potřebuje jíst, pít, odpočívat, aby nabral energii. Tu a tam sami na sobě můžeme pocítit dopad ztráty energie, když nám „dochází palivo“. Stejně tak i láska potřebuje čerpat energii, aby mohla růst a kvést.

Možná už jste se někdy setkali s párem, který se rozešel na základě toho, že jim zkrátka „došlo palivo“. Nešlo o nevěru, alkohol ani domácí násilí. V pozadí stojí ztráta zájmu, energie, celková únava a pocit, že to nemá prostě smysl. Často se to stává bohužel u mladých rodin, kde jsou děti. Pak nezbývá než se zaměřit na hlídání dětí a zkusit vnést do vztahu trochu koření.

Jak se rodí láska

Sexuální apetit u obou pohlaví spouští ve skutečnosti chemická látka androgen testosteron – mají ho jak muži, tak ženy. Jen s rozdílem, že muži jej mají mnohonásobně více. Muži jej produkují varlaty a nadledvinkami, ženy zase vaječníky a nadledvinkami. V ženském i mužském těle představuje chemické palivo, jež uvádí v činnost sexuální motor mozku. Stav zamilovanosti i poblouznění je už dávno zdokumentovaný stav mozku, kdy dochází k jakési opilosti, posedlosti, vášni, hladu a žízni. A jako každá chemická reakce postupně slábne.

Tak jako se do automobilu musí lít palivo, aby bylo pojízdné, tak jako člověk musí jíst a pít, aby přežil, musí se i do lásky a vztahu investovat – jinak zahyne, aneb „vyšumí“. To se lehko píše či říká, ale v případě mladých rodin s dětmi, kde nefungují „hlídací babičky“ se jen těžko dostává pryč ze začarovaného kruhu. Naštěstí existuje hlídání dětí přes agenturu, kterou se vyplatí tu a tam využít. Ať už pravidelně či jednorázově.

Nuda ve vztahu

Po určité době (u každého je to jinak) dojde mnoho lidí ke zjištění, že se ve vztahu se svým partnerem vlastně nudí. Někteří si to ani plně neuvědomují, ale může to být právě stereotyp, jenž vede k partnerským krizím. Pokuste se mít svůj vztah v harmonii tak, abyste se na partnera těšili a byli napjatí, co nového spolu podniknete. hlídání dětíPravdou je, že stereotyp je na druhou stranu jakousi zárukou klidu a jistoty, ale nesmí vám přerůst přes hlavu. Máte-li dojem, že se k vám pomalu vkrádá nuda a stereotyp, který vaše soužití negativně ovlivňuje, je načase položit si otázku – co s tím?

Co tak vyzkoušet jeden den zkušebního hlídání dětí zdarma a vyrazit si s partnerem za zábavou? Ať už na výlet, plavbu lodí, let balónem či romantický oběd. Jeden den zkušebního hlídání je zdarma a uvidíte, zda to stálo za to. Nezapomínejte, že vztah je týmová práce a občas potřebuje doplnit palivo.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte