Koloběžka a její zdravotní bonusy

Poslední dobou se velmi rozmohl trend jízdy na koloběžce. Na koloběžku se vztahují stejná pravidla, jako na kolo. Tudíž jezdec by měl mít helmu a dbát bezpečí. Koloběžka je oblíbená nejen u dětí, ale i dospělých. Je lehká, skladná, praktická a prostě úžasná. Kdo jednou zkusil, dá určitě zapravdu. A jako každá sportovní aktivita má i koloběžkování své pozitivní přínosy na lidské zdraví.

Prevence bolesti zad

Koloběžku doporučují jako prevenci proti bolestem zad i lékaři. Ovšem, aby měla koloběžka přesně tento efekt, je potřeba vyrazit na ní minimálně 3 v týdnu alespoň po hodince. Dále musí mít správné nastavění, tudíž to, jak na ní jezdec stojí, hraje velkou roli.

Koloběžkování je v mnoha ohledech zdravější, než například běhání, kde mohou trpět klouby a kosterní svalstvo. Ve srovnání s jízdou na kole procvičujete nejen dolní končetiny, ale celé tělo. I fyzioterapeuti doporučují jízdu na koloběžce jako doplněk k rehabilitaci a prevenci proti bolestem bederní a krční páteře.

Koloběžka přináší radost

Patrně víte, že pobyt na čerstvém vzduchu je velmi zdravý. Jenže donutit se k procházce, zvlášť pokud se nikomu dalšímu nechce jít s vámi je obtížné. Pořiďte si tedy parťáka a vyrazte na projížďku. Nejenže je zdravý pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu, ale své vykoná i pohyb v přírodě. Vyberte si trasu, kde zurčí potůček, šumí koruny stromů a cvrlikají ptáčci. Uvidíte, že jedna taková jízda a budete jako vyměnění.

Udržuje tělesnou váhu

Díky pohybu si udržíte tělesnou váhu, když ke koloběžkování přidáte ještě i jiný druh pohybu, můžete začít krásně hubnout. Jízda na koloběžce zrychluje metabolismus, protože se jedná o aktivní pohyb, jako každé jiné sportování. Vyberte si sportovní aktivitu, která vás bude bavit.


Řekněte ostatním, co si myslíte