Léčivé čaje, které vám změní život

Bylinkové čaje jsou známé již odnepaměti a mnoho lidí na ně sází své horké karty při nejrůznějších problémech a onemocněních. Určitě i vy znáte klasickou nabídku čajů, mezi kterou patří například zelený, černý, červený a dokonce i bílý čaj. Proč ale nezkusit něco nového a nevydat se na prozkoumání pokladů přírody? V dnešním článku vám představíme cizokrajně znějící názvy čajů, které vám mohou změnit život. Opusťte stereotyp a dejte šanci novým chutím a novému poznání!

Nimba

Čaj Nimba, kterému se též přezdívá „čistič krve“ z vašeho těla odstraní toxiny, díky čemuž detoxikuje játra a posílí imunitní systém. Jestliže vás trápí nevzhledně vyhlížející akné a hledáte ideální způsob, jak vaše tělo vyčistit zevnitř, je tento čaj vhodný právě pro vás. Za pozitivní účinky tohoto čaje může rostlinka známá jako Rubia cordifolia – jinak rovněž i Manjishtha – která je již dlouhá léta využívána v ajurvédské medicíně. Čaj Nimba slouží nejen k léčbě kožních onemocnění, ale zároveň optimalizuje krevní tlak, podporuje pravidelnou menstruaci a udržuje zdravé dásně.

Sayonara

Japonský zelený čaj proslulý jako Sayonara se pyšní skutečně vysokými antioxidačními účinky. Disponuje celou řadou pozitivních účinků pro lidské zdraví, přičemž nejvýraznější vlastností je „brzda“ vzniku nádorů. Tento čaj si můžete koupit v podobě prášku, který zalijete 80°C vodou. Sayonara je vhodný především pro ty, kteří nenašli zalíbení v pití kávy, ale hledají ideální zdroj energie. Mezi další pozitivní vlastnosti tohoto čaje patří i zlepšení paměti a soustředění, protože prokrvuje mozek a dokáže rovněž zabránit i infekcím. Dále přispívá v léčbě cukrovky, kožních onemocnění, impotence a zpomaluje proces stárnutí.

Lapacho

Čaj Lapacho, vyráběný z vnitřní kůry 700 let starých stromů Inků rostoucích v Bolívii, Peru, v Brazílii, na severu Argentiny a v Paraguayi, se rovněž může pyšnit pozitivními účinky, pro které stojí za to věnovat mu pozornost. Je typický pro svou specifickou chuť, která je popisována jako sladce kouřová s vůní vanilky. Jeho největší síla se skrývá v posílení imunitního systému a vnitřních orgánů – zejména pak jater a ledvin. Čaj Lapacho pomáhá očistit tělo od nečistot, podporuje trávení, cirkulaci krve a látkovou výměnu. Má pozitivní vliv pro lidi s anémií, migrénami, působí proti zánětům, vyrážkám a otokem.

Kombucha

Až z Japonska se k nám dostala houba kombucha, o jejíž pozitivních účincích se toho hodně řeklo i napsalo. Možná jste o ní slyšeli pod pojmenováním „čajová houba“ a například v Rusku nebo Japonsku je už léta využívána jako přírodní všelék. Čaj Kombucha se získává procesem kvašení, během kterého houba produkuje pro organismus cenné biologické látky, aminokyseliny a vitamíny. Nápoj dokáže oddálit projevy stárnutí, pozitivně působí při onemocněních kostí, kůže a zabraňuje kornatění cév.

Fotografie publikována se svolením Serge Bertasius Photography FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte