Levná domácí kosmetika – 2.část

Utrácíte za kosmetiku až příliš vysoké peníze? Pak nezoufejte – rozhodně v tom nejste sami! Pro většinu žen je kosmetika slabost, za kterou jsou schopné vyhodit slušný balík peněz. A přitom úplně zbytečně – všechno si lze vyrobit doma! Pokud již nechcete utrácet, vaše peněženka vám za vaše rozhodnutí jistě poděkuje! Navíc tak získáte peníze navíc, které můžete využít jiným mnohem užitečnějšímzpůsobem! V minulém článku jsme vám představili tři zajímavé tipy, jak si doma vyrobit levnou kosmetiku. V dnešním článku vaší sbírku rozšíříme!

Noční krém vonící po medu

Vaše pleťpředevším v zimním obdobíhodně trpí. Nízké teploty, chladný vzduch či časté střídání teplot ji příliš neprospívá, ba naopak. Proto je důležité doplňovat ji vitamíny, bílkovinami, enzymy a minerály. Nebojte se – nemusíte hned běžet do drogerie a utrácet šílené peníze za speciální krémy. Vyrobíte si ho doma!

Výroba:

Připravte si olivový olej a smíchejte ho s dostatečným množstvím tuhého medu – nejlépe v poměru 2:5. Chcete-li, aby vám krém voněl po citronech, přidejte kapičku citronové šťávy. Krém si nanášejte každý večer přibližně hodinu před tím, než se rozhodnete ulehnout do postele. Nanášejte jen ve slabé vrstvě! Máte mastnější pleť a bojíte se, že toho bude na váš obličej až příliš? Pak se svých obav rychle zbavte – med totiž vysušuje, takže je krém vhodný i pro vás!

Zbavte se stařeckých skvrn!

Stařecké skvrny nahání hrůzu snad každé ženě. Bodejť by ne! Vždyť vůbec nevypadají hezky a mnoho žen si díky nim připadá starší, než ve skutečnosti jsou. Pokud už se skvrnkami bojujete, nebo pokud jim chcete předejít, vyzkoušejte následující tip!

Výroba:

V tomto případě vás neochudíme a doporučíme vám rovnou dva osvědčen tipy, díky kterým účinně zahájíte prevenci proti nevzhledným skvrnám. K první možnosti vám bohatě postačí citronová šťáva, kterou nanášejte 2-3x denně na postižené místo. Druhý zaručený způsob se skrývá ve směsi medu a bílého jogurtu – důkladně smíchejte a nechte působit půl hodiny až hodinu. Teprve pak krém smyjte.

Křečové žíly, jizvy či bolavá záda? Řekněte STOP – a hlavně LEVNĚ!

Trápí vás nevzhledné křečové žíly na nohách, díky kterým se v létě stydíte oblékat do sukní? Nebo se stále častěji zlobíte pro bolesti v zádech, které vás sužují a brání vám v plnohodnotném životě? Nebo snad vaše tělo „zdobí“ řada jizviček? Tak proti všem problémům zakročte!

Výroba:

Rozehřejte dostatečné množství sádla a přidejte do něho několik lžiček květu měsíčku lékařského. Samozřejmě, že lepší je čerstvý, ale pokud nemáte, postačí i sušený a nic tím nezkazíte. Pokud chcete, aby vám krém příjemně voněl, díky čemuž se nebudete bránit jeho častému používání, přidejte hrst heřmánku a přiměřené množství včelího vosku – tím docílíte tuhé konzistence.

Fotografie publikována se svolením Akeeris FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte