Luxusní víkend v Praze

Pravdou je, že konec prázdnin se blíží a pomalu odchází i horké léto. Avšak každé roční období sebou přináší své nezaměnitelné kouzlo. Zatímco v parném létě dáváme přednost spíše vodním radovánkám a zahraniční dovolené u moře, nadcházející podzim je stvořený pro prohlídku památek.

Luxusní ubytování slibuje luxusní zážitek

Zoufat si nemusíte ani v případě, že jste vyčerpali celou dovolenou již během prázdnin. Máte-li volné víkendy, využijte je pro návštěvu kulturních památek, kterých se v Praze nachází nepřeberné množství. Luxusní hotely v Praze nabízejí nejen komfort, ale většinou se nacházejí v blízkosti centra, což ocení milovníci kultury a historie. Již samotné ubytování v některém z hotelů je velmi emotivní, když si pomyslíme, jakou historii má za sebou. Než si vyberete správný hotel, zjistěte si i památky poblíž.

Hotel s kouzlem ducha minulosti

Mnoho lidí spatřuje v hotelech pouze budovou, jež umožňuje přenocovat a ukojit svůj hladový žaludek. Podívejme se však na tyto budovy zcela z jiného úhlu. Ubytování Praha 7 ve skutečnosti představuje monumentalistickou stavbu v Praze Holešovicích. Postavena byla již v roce 1922 podle návrhu pánů architektů Josefa Herinka a Václava Sluníčka. Dostavěna byla ve funkcionalistickém stylu roku 1935 dle návrhu architekta Jana Chládka. Hotel Holešovice nese název „belvedere“a slovíčko pochází z Italského – bel vedere, což znamenáBelvedere krásná vyhlídka. Tento výraz se používá pro označení místa či stavby s krásnou vyhlídkou nejen u nás, ale i jinde ve světě.

Ubytujte se v blízkosti mnoha památek

Pravděpodobně již nyní budete mít na tento hotel zcela odlišný pohled než doposud. Holešovice mimo jiné nabízejí řadu kulturních památek. Patří sem například Průmyslový palác, který je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Dále pak Kostel sv. Antonína Paduánského v Holešovicích, Negrelliho viadukt, Národní galerie, Hlávkův most a mnoho dalších. Na takovém místě se rozhodně nudit nebudete.


Řekněte ostatním, co si myslíte