Na čem si smlsnout při kocovině, aneb co mám může pomoci?

Probdít celou noc se skleničkou lahodného drinku v ruce rozhodně není nic těžkého. Mnoho z vás o podobně strávených víkendových dnech ví své. Což o to, v první chvíli, kdy střídáte jeden nápoj za druhým či je dokonce v zápalu zvědavosti mícháte hlava nehlava, si vlastně ani neuvědomujete, co to s vámi druhý den udělá. Rozbřesk nastává s probuzením v novém dni, kdy se s vámi točí celý svět, v hlavě máte tisíce činelů a před sebou vidinu kýble postaveného u postele. Nemilé, viďte? Naštěstí jste na správném místě a následující řádky by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. Kocovinu minimálně jedenkrát za život zažil snad každý, a proto jsme se rozhodli vytvořit tento článek a představit vám jídla, jež vám proti „opici“ hravě pomohou. Zkuste a uvidíte!

Vodní meloun

Konzumací alkoholu vaše tělo vystavíte zkoušce v podobě nízké hladiny krevního cukru, díky čemuž se můžete cítit slabí a roztřesení. V takové chvíli je dobré sáhnout po vodním melounu, který vám nejen dodá již zmíněný cukr, ale díky vysokému obsahu vody vám poslouží jako výborný zdroj hydratace. Třešničkou nad dortu je přítomnost vitamínu C, B a hořčíku.

Vajíčka

Jestliže přemýšlíte, co si při kocovině uvařit k snídani – pokud vůbec nějakou zvládnete pozřít – pak si udělejte vajíčka. Nezáleží na tom, zda budou míchaná, vařená či sázená – ať tak či onak jsou mimořádně bohatý na proteiny, zvyšují produkci serotoninu a redukují nevolnost.

Zázvor

Při kocovině není žádným překvapením, že máte žaludek na vodě. V takové chvíli přichází na řadu zázvor, který uklidní žaludeční nevolnost. Jestliže nezvládnete žvýkat syrový zázvor, udělejte si z něho čaj.

Vývar

Vývar je kocovinová klasika, se kterou nikdy nemůžete udělat chybu. Svou horkou kartu můžete vsadit na zeleninový, slepičí či hovězí vývar, které jsou ideální kombinací tekutin a zdroje sodíku. Vývar nezatíží váš žaludek a zaručeně vám pomůže.

Banány

O banánech je známo, že obsahují obrovské množství hořčíku a draslíku, což jsou minerály, jejichž hladina v těle po konzumaci alkoholu klesá. Jestliže máte v těle nedostatek draslíku, je vám nevolno, cítíte se slabě a unaveně. Banány jsou tak vaší jasnou volbou při kocovině.

Fotografie publikována se svolením hyena reality FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte