Nápoje, které pomáhají hubnout

Asi není nutné se rozepisovat o tom, že pitný režim je důležitý. V honbě za ztrátou nadbytečných kil se obracíme ke zdravé stravě a pohybu. Avšak i některé nápoje pomáhají redukovat nadbytečné kilogramy. Které to jsou, se podíváme v tomto článku.

Šťáva z brusinek a hrušek

Většina ovocných džusů patří do zdravé výživy. Už pro svůj obsah vitamínů, vlákniny a jiných zdraví prospěšných látek. Ze všech možných ovocných šťáv jsou to právě brusinky a hrušky, které obsahují vysoké procento vitamínu C, který zrychluje metabolismus. Takže pokud se vám omrzelo ranní popíjení citrónové vody, můžete to prostřídat právě těmito šťávami. Brusinky navíc působí i protizánětlivě a jsou výborné pro ženy, které trpí často na záněty. Hruška zase doplňuje draslík, hořčík a vápník.

Skořicový čaj

Ten si můžete doma jednoduše připravit a jeho ranní popíjení patří mezi bojovníky s nadbytečnými kilogramy. Samozřejmě, jen popíjení čaje bez patřičného pohybu vám razantní úbytek váhy nezaručí. Lžičku skořice přelijte horkou vodou a nechte vyluhovat cca 10 až 15 minut. Můžete přidat lžičku medu, ale nasládlá chuť skořice si to nevyžaduje. Čaj si dopřejte i večer před večeří.

Detoxikační drinky

Detoxikační drink si jednoduše vyrobíte sami namícháním šťáv z ovoce a zeleniny nebo obojího. Toxiny z těla perfektně odplaví citrusové plody. Mimo jiné můžete použít zázvor, mrkev či jablko, které příznivě ovlivňují trávicí trakt.drinky

Zelený čaj

Zeleným čajem doplníte potřebné antioxidanty, díky kterým mnohem rychleji spalujete tuky. Mimo jiné také potlačuje chuť k jídlu a nahradíte tak třeba i jeden šálek kávy. Zelené čaje nejsou populární už jen v Japonsku, ale všude tam, kde se propaguje zdravý životní styl. Velké oblibě se například těší zelený čaj matcha. Jde o nejvíce operovávaný druh zeleného čaje, který byl oblíbený mezi japonskými samuraji. V tomto čaji se nachází nekonečný zdroj životní síly a je to pokladnice vitamínů a antioxidantů.

Fotografie publikována se svolením zirconicusso, tiverylucky Photography/ FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte