Nebankovní půjčky vs. bankovní půjčky – znáte největší rozdíly?

Nebankovní půjčky vs. bankovní půjčky – to je jedno z nejožehavějších témat, které se řeší dnes a denně. Zatímco někdo umí ve finančním světě chodit, pro jiného je tato oblast španělskou vesnicí plnou neznámých pojmů a termínů, které mu tak akorát motají hlavu. Proto jsme se rozhodli na dilema nebankovní půjčky vs. bankovní půjčky blíže podívat a všem, kteří v této vodě tak trochu bloudí, prozradíme nejen největší rozdíly, ale i klady a zápory těchto půjček a zmíníme i úskalí, jež s sebou přináší. Zvláště teď před Vánoci mnoho lidí půjčky řeší, neboť díky nim řada z nich vyřeší aktuální finanční trable nebo poskytnuté peníze použije na zařízení nádherných svátků.

Nebankovní půjčky vs. bankovní půjčky – největší rozdíly

Nebankovní a bankovní půjčky – dva pojmy, které sice na první pohled vypadají velmi podobně, ale ve skutečnosti mezi sebou mají obrovské rozdíly. Právě ona propast mezi nimi je často klíčová pro samotné žadatele, kteří se podle ní rozhodují, o který produkt ve finále zažádají. Tyto dva druhy půjček se liší v následujících ohledech:

  • výhody a nevýhody
  • poskytovatelé
  • rizika
  • výše úroku

Která volba je lepší?

Pohráváte si s myšlenkou, pro kterou variantu se v souboji nebankovní půjčky vs. bankovní půjčky rozhodnout? Pak vám možná pomůže jejich stručné představení. Nebankovní půjčky poskytují nebankovní společnosti, které chtějí pomoci co možná největšímu počtu žadatelů. Mají snadné podmínky pro získání, ale na druhou stranu se vyznačují vysokým úrokem a nejčastěji se jedná o půjčky drobných finančních částek. Na druhé straně stojící bankovní půjčky dostanete jen v bance a pozor – nedostane je každý. Banky si své žadatele pečlivě vybírají a vyžadují po nich splnění řady náležitostí – například doložení příjmu nebo bezúhonnost v registrech dlužníků. Nebankovní půjčky jsou ale daleko bezpečnější, spolehlivější a můžete s nimi získat i vyšší finanční obnos.

Dvakrát měř, jednou řež

Bez rozmyšlení říci, která varianta je při volbě nebankovní půjčky vs. bankovní půjčky, zkrátka nelze. Je pravda, že půjčky poskytnuté bankou jsou daleko bezpečnější, neboť v nebankovním odvětví se můžete nepěkně spálit, ovšem na druhou stranu na ně nedosáhne každý – a pro takové jsou jedinou volbou nebankovní půjčky. Jsou sice nespolehlivé, ale pokud nemáte na výběr a finanční pomoc jednoduše potřebujete, pak je to pravděpodobně jediné možné řešení.

Obrázek: pixabay.com

 


Řekněte ostatním, co si myslíte