Nejlepší přírodní oleje na vlasy a jejich účinky

Používání olejů na vlasy je velmi oblíbenou praktikou, protože oleje chrání barvu, hloubkově regenerují, dodávají oslnivý lesk. Po jejich použití vypadají vlasy mnohem zdravěji a nejenže vypadají, ony se skutečně zdravějšími stanou.

Mimo to, že dodávají výživu, předchází třepení konečků a krepatění. Někdy stačí olej vetřít do konečků, ale jindy je zapotřebí vmasírovat jej do vlasové pokožky. Ono se v podstatě ani nedá říci, který z nich je nejlepší, protože blahodárné účinky mají všechny.

Arganový olej

Výživa, lesk, vitalita, asi tak by se dali shrnout účinky arganového oleje. V kosmetice je velmi oblíben, protože zpomaluje stárnutí. Ovšem výtečný není pouze na tvář, kvůli jeho schopnosti redukovat vrásky, ale i na pokožku hlavy. Arganový olej se nejvíce osvědčil v boji proti lámavým a třepivým konečkům.

Ricinový olej

Ricinový olej vlasy hydratuje do hloubky a uzdravuje. Navíc zamezuje vypadávání vlasů a podporuje růst nových. Jestliže vás trápí prořídlá kštice, zkuste mimo jiné i tento olej. Ovšem je velmi hustý a lepkavý, proto je vhodné smíchat jej s kokosovým či mandlovým olejem. Ideálně, když si jej večer aplikujete na pokožku hlavy i vlasy a ráno umyjete.

Kokosový olej

Použití kokosového oleje je už docela profláknutá záležitost. Výtečný je nejen na pokožku, zuby, nehty, ale i vlasy. Jeho použitím se vlasy stanou lesklé, zářivé, jemné. Mimo to dokáže řešit i problém s lupy. Máte-li vlasy poničené po chemickém zásahu, suché a bez lesku, sáhněte po kokosáku.

Olivový olej

Oliváč je bohatý na vitamíny A, B, D a E, každodenní masáží pokožky hlavy za pomocí olivového oleje minimalizujete riziko vypadávání vlasů – je tudíž výtečnou prevencí. Tento přírodní dar prospěje křehkým a suchým vlasům. Obnovuje přirozený lesk i tloušťku vlasu.

Na závěr

Je jedno, pro který olej se rozhodnete, nakonec ideálním řešením je vlasové olejové kúry střídat. Všechny vám pomohou v péči o vlasy od kořínků po konečky. Podporují vitalitu, stimulují růst, zabraňují vypadávání vlasů, působí proti tvorbě lupů, vyživují, hydratují.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte