Odhalené zubní krčky – co s tím?

Odhalené zubní krčky nejsou nic příjemného a dokážou hezky potrápit. Jedná se o častý problém ústní dutiny, jež způsobuje kazy, citlivost, postupné uvolňování zubů a dokonce jejich ztrátu.

Ačkoliv se nejedná o nakažlivé onemocnění a nedoprovází jej žádná akutní bolest, lidé jej často podceňují. Pokud se tento problém týká i vás, připravte se na to, že jde o běh na dlouhou trať. Připravili jsme pro vás pár tipů, které vám pomohou zmírnit dopady tohoto onemocnění. Mimo pravidelného a důkladného čištění zubů měkkým kartáčkem, mezizubními kartáčky, dentální nití a vyplachování úst ústní vodou, existují triky, které pomohou efektivně se s tímto problém vypořádat.

Sezamový olej

Sezamový olej dokáže ničit bakterie, které nemoc způsobují a zhoršují. Stačí, když si do úst vložíte jednu čajovou lžičku tohoto oleje a po dobu tří minut budete převalovat v ústech. Za několik týdnů sami zpozorujete zlepšení.

Olivový a růžový olej

Smíchejte 4 kapky růžového oleje se lžíci olivového a touto směsí si 3 x denně potírejte dásně. Opět nečekejte nemožné ihned a zázraky do tří dnů. Tuto kúru provádějte minimálně měsíc.

Kokosový olej

Kokosový olej se v kombinaci s jedlou sodou používá k bělení zubů a odstraňování zubního plaku. Mimo to, že vybělí zuby, odstraní zubní plak, zpevňuje i zubní dásně.

Kořen lopuchu

Při onemocnění dásní se používá kořen lopuchu. V mixéru jej rozmixujte a vymačkejte z něj šťávu a smíchejte 1:5 s převařenou vodou. Touto směsí si vyplachujte 2 x denně ústa po dobu 5 minut. S kúrou vydržte minimálně týden až 10 dní.

Šalvěj a červená řepa

Z šalvěje a syrové červené řepy vytvořte kašičku a potírejte touto směsí dásně. Šalvěj se používá při bolestech, citlivosti, zánětech. Červená řepa zlepšuje stav zubů a napomáhá ústní hygieně.

Aloe vera

Přiložte na odhalené zubní krčky rozřezaný list aloe vera a nechte jej působit minimálně 10 až 15 minut. Tuto proceduru opakujte dle libosti – zápal se nebude dále šířit do ostatních zubů.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte