Odpustit nevěru – ano nebo ne? 10 otázek, které vám pomůžou v rozhodování! 1. část

Odpustit nebo neodpustit? To je jedna z otázek, kterou si minimálně jedenkrát za život položí úplně každý. Věčné dilema, které řeší nejen podvedené ženy, ale i muži. Ptáte se, zda máte partnerovu nevěru překousnout a jít dál, nebo za vaším vztahem raději udělat pořádně tlustou čáru? Ještě než se definitivně rozhodnete, pořádně se nad tím zamyslete. Když člověk zjistí, že je mu jeho drahá polovička nevěrná, jeho rozum automaticky vypoví službu a k moci se dostávají emoce. Není se čemu divit! Nevěra je zásah do života, který dokáže srazit na kolena i toho nejsilnějšího muže. Pravdou ale zůstává, že je to situace zcela individuální. Proč? Jinak se zachová člověk, který k tomuto zjištění dospěl po pár měsících vztahu, a jinak se bude rozhodovat ten, kdo s partnerem žije i několik let, či spolu dokonce mají děti. V takovém případě se rozhodně vyplatí zapojit mozek do hry a neřídit se jen vztekem a zlobou, jež vás v tu chvíli ohromují.

 • Otázka č. 1: Stojí mi to za to?!

  Na tuto otázku si odpovězte hned! Milujete svého partnera/partnerku? Stojí vám tento muž/žena za námahu tuhle složitou situaci překonat, začít znovu a vybudovat vzájemnou důvěru doslova od píky?

 • Otázka č. 2: Je to poprvé?!

  Tato otázka vám může celé rozhodování výrazně ulehčit. Proč? Je opravdu velký rozdíl, zda tuto situaci prožíváte poprvé, nebo zda vás váš partner/partnerka do podobné svízelné situace již někdy dostal/a! Jestliže nevěru řešíte opakovaně, jen těžko v tom druhém naleznete důvěru…

 • Otázka č. 3: Je to milenka/milenec, nebo pouhý úlet?!

  Jestliže je ve hře někdo další, koho vaše drahá polovička vídá již delší dobu a něco k tomu dotyčnému dokonce i cítí, moc dobré to není. O něco lépe je na tom jednorázový úlet, který ještě nějakou naději dává.

 • Otázka č. 4: Proč ho/ji chci zpět?!

  Popřemýšlejte nad tím, jaká je vaše pravá motivace k záchraně vašeho vztahu. Jednáte tak z lásky, ze zvyku nebo jen toužíte po vítězství? Také byste si měli uvědomit, pro koho to vlastně děláte. Pro sebe? Pro partnera/partnerku? Pro děti?

 • Otázka č. 5: Jak se chová teď?!

  Dalším důvodem k zamyšlení je současné chování vaše partnera/partnerky. Jak se staví k tomuto problému? Omlouvá se vám a snaží se tuto situaci nějakým způsobem vyřešit? Nebo je uzavřený/ná, nechce se o tom s vámi bavit a absolutně o žádné řešení nestojí? Pokud se rozhodnete nevěru překonat, měli byste mít ve vaší polovičce oporu. Jestli je mu/jí to ale jedno, pravděpodobně nemá cenu se snažit…

Fotografie publikována se svolením Marin FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte