Pálí vás žáha? Víme, jak si ulevit!

Pálení žáhy rozhodně není nic příjemného a ačkoli se nejedná o každodenní problém, čas od času tento stav potrápí snad každého z nás. Pálení žáhy je způsobeno překyselením organismu, což se projeví jako bolestně pálivý pocit za hrudní kostí. Mnohdy má pálení žáhy takovou intenzitu, že lidi nutí zvracet. Obecně se tomuto stavu také říká zvracení bez dávení. Jestliže tímto problémem trpíte často, pak si rozhodně  nenechte ujít dnešní článek. Podívali jsme se pálení žáhy trochu na zoubek a zjistili, jak si můžete ulevit. Prozradíme vám hned několik zcela přírodních způsobů, jak si od nepříjemného pocitu ulevit!

 1. Pochutnejte si na jablíčku

  Věděli jste, že pouhé jedno jablko denně dokáže udržet pálení žáhy na uzdě? Jablka mají schopnost neutralizovat kyseliny v žaludku, díky čemuž se budete cítit lépe již několik minut po jeho pozření. Ve svém vlastním zájmu si naordinujte jedno jablko každý den a uvidíte, že vám bude lépe!

 2. Dopřejte si mátový čaj

  O mátě je známo, že je přírodní lék, který dokáže pomoci proti nadýmání. Obecně se doporučuje při břišních problémech, tedy jí můžete využít i při pálení žáhy. Pokud vypijete jeden šálek mátového čaje, rozproudíte fungování zažívacího systému.

 3. Žvýkejte a žvýkejte

  Jedna z nejjednodušších rad, jak si ulevit od protivného pálení žáhy – žvýkání. Po každém jídle proto žvýkejte žvýkačku, která vám nejen příjemně osvěží dech, ale zároveň zabrání vracení žaludečních šťáv do jícnu. Žvýkačka stimuluje proudění slin, což kyselinu udrží dole.

 4. Jezte zázvor

  I zázvor vám může při problémech s pálením žáhy výrazně pomoci, tak mu dejte šanci ukázat vám, co se v něm skrývá. Dopřát si můžete jak samotný zázvor, tak k zázvorové limonády, které zklidní žaludek.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte