Péče o koženou kabelku, aneb nepodceňujte stav této módní stálice!

Kožená kabelkakvalita na té nejvyšší úrovni, nadčasová elegance, která neumírá, módní stálice, jež hravě válcuje aktuální trendy. Každá žena má ve své sbírce minimálně jednu takovou kabelku, protože ty k ženám zkrátka neodmyslitelně patří. Mnohé z nich si život bez nich nedokážou představit, ráno by bez nich neodešly z domu, ukrývají v nich vše potřebné, co potřebují mít neustále po ruce. Žena a kabelka je zkrátka pojem. Ačkoli právě kabelka z pravé kůže představuje vyšší investici a spousta žen při placení potlačuje slzy vyvolané nekřesťanskou částkou na cedulce, dokážou se svým majitelkám odvděčit dlouhou životností a zárukou, že nikdy nevyjdou z módy. Jenže i ta nejdražší kabelka jednou ztratí svou původní krásu, nebudete-li se o ni správně starat.

Nesmrtelná kůže, která neustále pracuje

Kůže též nazývána useňje přírodní materiál. Kdo vlastní kabelku z pravé kůže, jistě moc dobře ví, že i po finálním zpracování neustále pracuje. Nasává vlhkost, dýchá, vsakuje prach i nečistoty. Ačkoli je useň po zpracování pružná a velice dobře drží svůj tvar, budete-li svou kabelku vystavovat vysoké vlhkosti či nadměrné zátěži, zdeformuje se. Co to pro vás znamená? O tuto módní stálici byste se měli svědomitě starat a věnovat její péči dostatečnou pozornost. Chcete-li ji udržet v dobrém stavu, pravidelně ji vyživujte, čistěte a impregnujte.

Pravidelná impregnace je základ

Jakmile si pořídíte koženou kabelku, ještě než s ní poprvé vyrazíte do ulic, pořádně ji naimpregnujte. Je samozřejmé, že se s tímto nesmrtelným módním kouskem chcete pochlubit, přeci jenom vás jistě stála šílené peníze, ale pokud impregnaci odfláknete, či se na ni rovnou vykašlete, uškodíte jen sami sobě. K dostání jsou speciální přípravky určené přímo kůži. Díky důkladné impregnaci svou kabelku ochráníte před vlhkostí, mastnotě i nečistotami, které ji při každodenním používá hrozí.

Nezapomeňte na výživu, i ta má svou roli!

Vzhledem k tomu, že kůže stále dýchá a pracuje, může postupem času dojít k vyschnutí a popraskání. Přiznejte sami sobě, že vidět kabelku za několik tisíc v poškozeném stavu, popraskanou a vyschlou, jistě není příjemné. Ale i tomu se dá předejít. Částečná výživa se skrývá již v zmiňované impregnaci, ale spoléhat jen na ni by se vám nemuselo vyplatit. Používejte proto speciální vyživující přípravky určené pro galanterní výrobky. 

Fotografie publikována se svolením John Kasawa FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte