Péče o pleť v salónu vám ubere roky!

Když jdete po ulici, vidíte jednu tvář za druhou. Všímáte si, že některá má vrásky, jiná jizvy, všímáte si i odstínu pleti – bledá pleť, nebo naopak opálená. Je tedy jasné, že i té vaší pleti si všímá mnoho lidí. Je tedy důležité se o ni starat, aby pořád vypadala krásně a hlavně, aby byla zdravá.

Faktory ovlivňující stav pleti

Samozřejmě nestačí kupovat ty nejdražší a tedy nejlepší krémy na trhu. Krása a zdraví pleti je odrazem zdravého tělo, dokonce i zdravé duše. Ano, jde například i o jídelníček a pitný režim. Když totiž budete jíst samá tučná jídla, pít jen kávu a budete v neustálém pressu, vaše pleť to odnese ve formě pupínků, v bledém odstínu aj. Když naopak zahrnete do svého jídelníčku vyváženou stravu bohatou na zeleninu, budete pít vodu a budete relaxovat, pleť se vám odvděčí krásou i bez přípravků.

Když zdravý životní styl nestačí

Jsou ale chvíle, kdy už nestačí pouze dodržovat zásady zdravého životního stylu. Potom nejčastěji hledáte přípravky v drogeriích a lékárnách – peelingy, čistící vody, masky, krémy. Ne vždy však zvolíte to správné, co vaše pleť potřebuje, a tak to jen zhoršíte. Proto je dobré začít hledat kosmetický salon.

Hloubková péče od profesionála

Minimálně jednou měsíčně se doporučuje zajít si do kosmetického salonu, kde odborník určí, co vaše pleť potřebuje. Bude postupovat tak, aby vaši pleť dostatečně vyčistil, hydratoval… Lze říct, že jde o takové lázně pro vaši pleť.

Masáž dělá divy!

To, že masáž dělá divy se zády, ví snad každý. Ale víte také, že se dělají masáže obličeje? Nevěřili byste, jak si odpočinete, když se někdo jiný stará o vaši pleť, hýčká ji, masíruje. Navíc jsou tyto masáže často zahrnuty v omlazujících procedurách, které potlačí vznik vrásek a podpoří elasticitu pleti!

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte