Poctivostí dojdeš nejdál?

Tento článek mě inspiroval na základě jedné poctivé slečny, která našla moderní mobilní telefon, na zadních sedadlech v autobusu. Moje první myšlenka byla taková „divím se, že ho vůbec donesla řidiči“. O dnešní mládeži se moc dobře nemluví.

Je to spojeno tím, že mají a žijí jako v jiném světe. Světě virtuálním. O práci moc nestojí, raději sedí u počítače a hodiny komunikují buď se známými přáteli, nebo těmi imaginárními. Rodiče jim krásně stelou jejich rodinné pohodlí a oni vlastně nic víc nepotřebují. Sem tam zajdou do školy, ale co je to povinnost, tak to jim nic neříká. Ale na druhou stranu, jsou i tací, jako byla tato slečna. Neváhala a telefon přinesla.

Co je to poctivost

Poctivost je obecně vlastnost, kterou nemusí mít každý člověk. Co si budeme nalhávat. Kolik z nás již něco našlo a poctivě to vrátilo? Asi by nás bylo opravdu málo. A o tom to je. Poctivost je to, že danou věc, kterou najdeme, si nenecháme. Nepatří nám. Často jsem od rodičů slyšela, že poctivostí dojdeš nejdál. Ale kde je to to nejdál, už nám nebylo vysvětleno. Dnešní doba je opravdu velmi náročná, nejen z pohledu financí, ale taktéž volného času. Na své koníčky a přátelé nemáme moc času, raději pracujeme do dlouhých nočních hodin. Honíme se za tím, abychom se v dalších létech měli dobře a mohli si dovolit něco krásného, užitečného, či si jen tak vyplnily své sny. Bohužel často zapomínáme na sebe a místo poctivostí, zvolíme cestu neznámou- nezákonnou.

Nezákonná cesta

Mnoho movitých lidí by si určitě nikdy nepřišli na takový majetek, kdyby čas od času nezvolili právě nezákonnou cestu. Nemusíme daleko chodit, že? Stačí se podívat na naši politickou sféru. Jedna aféra za druhou a výsledek? Buď se nenajdou důkazy a je osvobozen, nebo se dostanou ven na vysokou kauci, či si odsedí jen pár mizerných let. Ale obyčejný člověk? Ten vždy na to doplatí v plné výši. A tak říkám, kde je spravedlnost? A taky to, že poctivostí v životě dojdeš nejdál.

 

Fotografie publikována se svolením od Stuart Miles Photography FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte