Léto je opět tady, teploty stoupají do výšin a já se ptám: „Už se vám někdy stalo, že jste léto strávili doma v horečkách?“ Připadá vám to zvláštní? Venku krásně, teplo a určitě by vás nenapadla možnost, že se někde nachladíte. Bohužel někdy se to stává, stejně tak jako zimní chřipka nebo nachlazení v zimě. Jak bojovat s letní chřipkou?
Kromě klasické chřipky, kterou většinou proděláme v chladnějším období, se může také dostavit tzv. letní či střevní chřipka, která ale s chřipkou nemá kromě názvu nic společného.
Letní, střevní a klasickou chřipku spojuje pouhých pár příznaků, např. celková schvácenost, bolesti kloubů a hlavy, taktéž teplota stoupá. Stejně tak délka onemocnění je přibližná (okolo jednoho týdne).
Letní dovolená a střevní chřipka
V letním období nejčastěji trpíme na tzv. střevní chřipku, neboli gastroenteritidu. Často bývá spojována i s cestováním či letní dovolenou, a to díky změně prostředí, která nesedne našemu organismu. Střevní chřipku vyvolávají jak viry, tak bakterie a projevuje se nechutenstvím, ale hlavně zvracením, průjmem a bolestí břicha.
Letní chřipka
Letní chřipka je vlastně zánět dýchacích cest prodělaný v létě. Často však lidé označují letní chřipkou každé onemocnění, které prodělají v létě. Navíc letní chřipka se projevuje podobně jako klasická chřipka. Doprovodné příznaky jsou rýma a kašel.
Jak s nimi zatočit?
S letní chřipkou zatočíte doplňováním tekutin, klidovým režimem a léky na sražení teploty. Střevní chřipka si již vyžaduje například dietu, popřípadě staré dobré černé uhlí či přírodní zdroje v podobě borůvek.
Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net