Přepadla vás únava? 2. část

Únava se čas od času nevyhne nikomu z vás. Zvláště v zimním období potažmo i na počátku jara se většina z vás potýká s nedostatkem energie i dobré nálady, což dokáže pořádně znepříjemnit celý den. Pokud i vy právě teď čelíte nekontrolovatelné ztrátě síly i energie, rozhodně si nenechte ujít dnešní článek. V tom minulém jsme vám představili dva užitečné fígle, jež proti únavě dokážou bojovat. Chcete-li těmto stavům říci jednou provždy dost a konečně se dostat do své kůže, nabrat nové síly a čelit případným strašákům v podobě žroutů energie, nechte se námi inspirovat. Jste připraveni na další dávku pomocníků proti vyčerpání?

  • 3. Relaxujte a to pravidelně!

    Obecně platí, že byste se minimálně jednou týdně – lépe však každý den – měli věnovat relaxování. Záleží jen na vás, jak se k této milé povinnosti postavíte – můžete si zajít do sauny či na příjemnou masáž, fyzickou regeneraci si můžete užít i z pohodlí vašeho domova. Dobrým nápadem je horká koupel s přídavkem mořské soli.

  • Dýchejte, ale správně!

    Věděli jste, že dýchání okysličuje organismus a tím pádem je pro něho i zdrojem energie? Jakmile se dostanete do stresu nebo jste nervózní, často se uchylujete ke krátkému a mělkému dýchání do hrudníku. Což je samozřejmě špatně, jak jistě čekáte, protože vaše tělo díky tomu nemůže fungovat na optimální úrovni. Svou pozornost proto zaměřte na hluboké dýchání. Stačí, když si v klidu lehnete a zavřete oči. Položíte si ruce na břicho a začnete pomalu dýchat tak, aby se vaše bránice při nádechu pohybovala dolů, zatímco břišní stěna nahoru. Věřte nebo ne, ale správným dýcháním svou denní dívku energii můžete až ztrojnásobit.

Fotografie publikována se svolením Ambro FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte