Rezavé vlasy jsou teď v kurzu

Již dávno není pravdou, že rezavé vlasy značí něco méně. Lidé rezavých kadeří představují zhruba 2% v populaci. Jak už to bývá, menšina je častým terčem výsměchu. Odlišnost se nepovoluje a nejvíc zlomyslné umí být děti. Avšak nastala doba, kdy lidé s rezavými vlasy zažívají velký boom. A to jednak díky atraktivním tvářím mezi celebritami. Ty se stále více prosazují ať už v herectví, modelingu nebo pěvecké kariéře.

Muži i ženy s rezavými vlasy jsou IN

Mezi velmi populární tváře patří například princ Harry. Že jsou rezavé kadeře sexy, ví své i Julia Roberts, Lindsay Lohan nebo Julianne Moore. V Hollywoodu se může pochlubit rezavými kadeři například Ewan McGregor, Jesse Tyler Ferguson, Damian Lewis, Rupert Grint či Michael Fassbender. Poměrně často můžete rezavé vlasy spatřit na přehlídkových molech. Na těchto lidech totiž vyniká různobarevné provedení módních trendů docela jinak. Spousta majitelů rezavých vlasů a světlé pleti si vysloužila v dětství různé přezdívky i šikanu. Mezi ně patřil třeba i Louis Evans, hvězda modelingu. Tímto vytřel zrak všem, kteří se mu posmívali. Dnešní doba se změnila a pryč jsou doby, kdy byli rezaví lidé terčem výsměchu. Dnes po nich touží nejedna modelingová agentura.

Přirozeně rezavých vlasů ubývá

Které společné rysy byste mohli najít u Nicole Kidmann, Williama Shakespeare, Kryštofa Kolumbuse a Alžběty I.? Odpověď je snadná. Rezavé kadeře.  Snad i proto zažívají rezavé vlasy takový boom, jelikož probíhají spekulace o tom, že zrzounů ubývá. A zhruba za 100 let nenaleznete lidi s přirozeně rezavými vlasy. Časopis National Geographic přišel s vysvětlením, že mutace, která se objevila před tisíci lety pouze v indoevropské populaci, zanikne do sta let. Další vědecké studie ukázaly, že gen může pouze dřímat a opět se probere. Když se však nositel/ka setká opět s tou pravou osobou. Pokud však toužíte po krásných rezavých vlasech a nebyly vám dány přírodou, můžete zkusit chemickou cestu.

Fotografie publikována se svolením adamr Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte