Rozchodové mýty, aneb věříte nesmyslům? 2. část

Rozchod – bolestivý zážitek, který dokáže zranit úplně každého. Vyhnout se mu je v životě hodně obtížné a pokud si někdo může říci, že jej nikdy nezažil, můžeme jej my ostatní považovat za nesmírného šťastlivce. Pravdou je, že si tímto nelehkým obdobím alespoň jednou musí projít úplně každý. I přes všechny zkušenosti, které nasbíráte, spousta z vás věří nesmyslům, které se s rozchodem pojí. Již v minulém článku jsme vám představili tři povídačky, které nemají s pravdou nic společného, ale i přesto se jimi drtivá většina z vás řídí, možná v nich hledají útěchu a vidinu zdárného konce. Dnes neuděláme výjimku, proto vám přinášíme další várku povídaček – pokud se s nimi setkáte, určitě jim nevěřte!

  • Pokud váš vztah nebyl oficiální, nebude vás jeho konec bolet příliš dlouho!

    Hned zkraje si představme hloupost, se kterou jste se možná setkali i vy. Ve chvíli, kdy váš vztah skončí relativně brzy – kupříkladu již po pár týdnech – mohou mít lidé okolo vás pocit, že nešlo o nic vážného a začnou vás zahrnovat větami, že vás to jistě nebude bolet moc dlouho. Opravdu si myslíte, že délka vztahu se dokáže vyrovnat hloubce vašich citů?

  • Jakmile se spolu někde potkáte, nesmíte dát najevo, jak moc vás dotyčný/á ranil/a!

    Tak tohle se radí opravdu lehce, ale mnohem hůře se to provádí. Samozřejmě si nepomůžete, pokud v takové chvíli začnete srdceryvně brečet a padat bývalé/mu k nohám, ale na druhou stranu se ani nehodí říkat věty typu „vlastně je mi mnohem lépe, když si mě opustil/a!“. Chovejte se přirozeně a nepřetvařujte se.

  • Pokud se budete snažit a vytrváte, možná dostanete druhou šanci!

    Bohužel až žalostně moc lidí po rozchodu toho druhého pronásleduje a snaží se získat druhou šanci. Hned v první řadě nutno podotknout, zda vůbec stojí za to doprošovat se u někoho, kdo vás opustil? Jste si jistí, že o něho opravdu stojíte? Jakmile toho druhého budete neustále bombardovat SMSkami či telefonáty, budete stanovat před jeho bydlištěm, budete mu volat a neustále mu budete za zadkem, jen těžko sek vám bude chtít vrátit. A upřímněkdyby to bylo naopak, vy byste měli chuť dávat to znovu dohromady?

Fotografie publikována se svolením FrameAngel FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte