Šikovné triky pro krásnou pleť. PS: Stojí pár kaček!

Pleť je vaší vizitkou, která vás reprezentuje denně na každém kroku. Je-li povadlá, unavená a bez jakékoli zdravé barvy, věřte, že si této skutečnosti vaše okolí všimne – a mnohdy dříve než vy sami. Pleť v takovém vztahu jistě není snem nikoho z vás a převážně pro ženy, které si hodně potrpí na svém vzhledu, mají z této představy doslova noční můru. Naštěstí jsme tu my a naše šikovné triky, které rozhodně stojí za zkoušku. Pokud i vás trápí stav vaší pleti, děsíte se každého pohledu do zrcadla či jen vyjít ven do společnosti, nenechte si ujít dnešní článek, který pro vás může být v mnohém příjemnou inspirací. Necháte si poradit?

 • Hydratujte, hydratujte, hydratujte!

  Není žádným tajemstvím, že lidské tělo obsahuje přibližně 70% vodyz čehož plyne, že se bez ní zkrátka neobejdete. Jistě víte, že byste měli dodržovat pitný režim, přesněji řečeno minimálně 2 litry vody každý den. Jakmile vaše tělo po této stránce strádá, projeví se to na kvalitě kůže – a především na obličeji. Věděli jste, že pomocí vody se dá omládnout? 

 • Čištění je základ úspěchu

  A řeč je nejen o čištění pleti, ale zvláště pak o čištění tělakonkrétně tlustého střeva a jater. Není proto od věci alespoň jedenkrát ročně podstoupit mechanickou detoxikaci, jinými slovy terapii výplachu tlustého střeva. Nemusíte se bát, protože již dávno neplatí, že by tento zákrok byl kdovíjak nepříjemný. Inu zkuste a uvidíte sami.

 • Jídlo si dopřávejte častěji – a jezte pomaleji!

  Patříte mezi hříšníky, kteří se přes den jídlu vyhýbají, kdežto večer dokonale vyčistí ledničku? Inu pak počítejte s tím, že tímto stylem dáváte své pleti pořádně zabrat a není se tak čemu divit, že vypadá tak, jak vypadá. Místo večerního plenení jídla v ledničce zkuste jíst vícekrát za den – a jídlo si vychutnávat, jíst pomalu!

 • Nemáte chuť na šťávu ze zeleniny?

  Vědci by vám potvrdili, že pro dlouhodobou očistu jsou zeleninové šťávy nedocenitelné. Zelenina nestojí svět, tak proč tento tip nevyzkoušet? Čas od času si proto udělejte extrakt z červené řepy, grepového jablka, ostrostřepce mariánského, petržele, pampelišky či kurkumy.

Fotografie publikována se svolením Serge Bertasius Photography FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte