Skleník poskytne nadšeným pěstitelům úplně nové možnosti

Srdce každého nadšeného zahradníka zaplesá ve chvíli, kdy sklidí první várku zeleniny, nebo když se mu podaří vypěstovat okrasné květiny k dokonalosti. Pokud i vy patříte mezi vášnivé pěstitele, pak možná přemýšlíte o investici nejen do vybavení, ale především do skleníku. Věnujete-li se pěstování aktivně, pak si vaše rostliny zahradní skleník rozhodně zaslouží.

Jeho výběru je třeba věnovat dostatek pozornosti, neboť není skleník jako skleník a i v této oblasti můžete pořídit zajíce v pytli. Špatně vybrané zahradní skleníky jsou pro jejich majitele spíše zklamáním, nežli radostí. Pokud se Vám polykarbonátové skleníky zdají příliš velké tak je vhodné zvolit pařeniště z polykarbonátu, které je sice daleko menší, ale za to nepotřebujete stavět žádné základy a je přibližně 10x levnější!

Praktičnost a ozdoba v jednom

Skleníky jsou dokonale praktické, ale v mnoha zahradách platí i za příjemnou ozdobu a zpestření pozemku. Více informací o sklenících si můžete přečíst zde. V současné době je prodej skleníků více než pestrý a vybrat si tak dokáže i ten nenáročnější pěstitel, který si pro svůj koníček představuje jen to nejlepší vybavení. I přesto je třeba si uvědomit, že ačkoli vám skleník přinese mnoho radosti a potěšení, nejedná se o levnou investici. Samozřejmě se dají pořídit i levné skleníky, které jsou pro svou cenu mnohem dostupnější. Kupříkladu levné skleníky z polykarbonátu vám při správném výběru poskytnou stejné služby, možnosti a komfort jako dražší kousky.

Umístění zahradního skleníku

Zaujala vás představa soukromého skleníku a nyní horečně zvažujete, kam jej vhodně umístit? Rádi vám s tímto úkolem poradíme, proto rozhodně čtěte dál! V žádném případě skleník nestavte do stinných míst, neboť rostliny potřebují svou dávku slunečního světla. Máte-li tu možnost, nasměrujte podélné směry k jihu. Myslete i na údržbu, a proto skleník umístěte na volnou plochu. Postavit jej k plotu či ke zdi není nejlepší řešení. Skvělou alternativou ke skleníkům jsou například fóliovníky, které

Myslete na stabilní základy

https://youtu.be/uW7HmbL4CMQ

Důležité je nejen položit si otázku jak vybrat skleník, ale zároveň se zamyslet nad vhodnými základy. Vyberete-li si zahradní skleník s těžkou konstrukcí z ocele, měli byste jej umístit na podezdívku, která by měla být založena do dostatečné hloubky. Je pravda, že základy jsou investice navíc, ale rozhodně se to vyplatí.


Řekněte ostatním, co si myslíte