SOS pomoc aneb proč nás bolí břicho?

Sem tam to každého potká. Něco špatného sníme, něco nám nesedne nebo se prostě naše tělo rozhodne, že zrovna nyní ho bude bolet břicho. Ano, sice to zní absurdně, ale někdy to tak bohužel vypadá. Někdy skutečně nedokážeme přijít na to, proč nás to naše ztrápené břicho bolí. A proto vám přináším článek o nejčastějších příčinách bolestí břicha.

Bolest břicha je v podstatě široký pojem, může se totiž jednat o podbřišek, o pupík, o podžebří či bok a každá z těchto částí našeho břicha ukrývá ve své dutině jiné orgány. Dnes se pobavíme o bolestech v oblasti žaludku. Co může být příčinami?

Špatná strava

V případě, že vás bolí břicho z jídla, poznáte to ihned po tom, co se najíte. Ona bolest ze špatného jídla je jednou z nejčastější příčinnou bolestí břicha.

Rada: Jezte pravidelně, hlídejte si pitný režim a vlákniny ve vaší stravě.

Stres

Však to znáte, běháte od čerta k ďáblu, trápí vás úzkost, deprese, nervozita nebo strach? Všechny tyto příčiny mohou způsobit bolest břicha.

Rada: Odpočiňte si, relaxujte.

Mléko

Další příčinnou může být nesnášenlivost laktózy, například alergie či intolerance. Bolest je obrannou reakcí vašeho imunitního systému. Může docházet k nevolnosti či plynatosti.

Rada: U intolerance vyzkoušejte zakysané mléčné výrobky, při alergii mléko vysaďte zcela. Také se poraďte s lékařem.

Celiakie

Střevní autoimunitní onemocnění tenkého střeva, které je přecitlivělé na lepek. Mezi příznak patří únava, zácpa, slabost, atd.

Rada: Při uvedených příznacích navštivte lékaře.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net

KOREKCE: Nikol Sotolářová


Řekněte ostatním, co si myslíte