Malý pomocník s velkými vlastnostmi aneb taburet a jeho funkce

Taburety patří k nenápadným a nepříliš využívaným kouskům bytového nábytku, což je nesmírná škoda. O co nenápadnější taburet je, o to víc je praktičtější. Občas ho vídáme ukrytý někde v koutě, jak čeká na svou příležitost.

Díky němu si lze položit nohy na měkkou podložku a udělat si pohodlí. Mimo své praktické funkce jsou i velmi dekorativní. Taburety mohou být s úložným prostorem, takže do nich ukryjete teplou deku k večernímu sledování oblíbeného televizního pořadu. Sloužit však mohou zároveň i jako konferenční stolky.

Taburety a jejich pradávný původ

Mnohé taburety dosahují velikosti pohovky – usadíte na ně návštěvu. Zkrátka patří k nejstarší součásti lidských obydlí. Přesvědčit se o jeho pradávném původu lze i na zámcích. V honosnějších rodinách a palácích byly k vidění bohatě zdobené taburety, jež se lišily architektonickým stylem. Dnešní doba opět tomuto dekorativnímu pomocníkovi fandí. Zastanou mnoho funkcí od odkládacího stolku až po sedátko. Levné taburety uvítáte v téměř každé místnosti.

Do každé místnosti taburet

Využít se mohou dokonce namísto klasických nočních stolků, v předsíni zase umožní pohodlné sezení při zavazování bot starším osobám. Ukryté pod stolem nepřekáží a kdykoliv vyčarujete místo na sezení, pro větší počet hostů. Omyvatelné taburety se hodí jak do koupelny, kuchyně tak dětského pokojíčku, kde je odolnost naprostou nezbytností. Pokud disponují úložným prostorem plní hned tři funkce. Jednak si na něj můžete sednout, podložit si nohy po těžkém dni nebo do něj ukrýt vyšívání, hračky či kosmetiku, podle toho, kde jej máte umístěný.

Elegantní a praktický společníkTaburet-Bergamo

V pestré nabídce narazíte také na čalouněné taburety levně, které vhodně doplní vaše křeslo či sedací soupravu. Taburet s pevným základem a měkkým vrchním polstrováním, které mu dodává přívlastek potřebného a pohodlného sedacího nábytku, užijete bezezbytku.

Obrázek: www.kupono.cz


Řekněte ostatním, co si myslíte