Tělo jako skála – Body Rock a Boot Camp

Dnes existuje mnoho typů cvičení a čert aby se v tom vyznal. Pokud si nejste úplně tak jistí kde začít, jde-li o sílu, vytrvalost, kondici a hubnutí – pak vyzkoušejte Body Rock.

Tělo jako skála aneb Body Rock cvičení představuje intervalový trénink, jenž zapojuje celé tělo. Zpevňuje, posiluje a díky vysokému tempu udržuje proces spalování kalorií na velmi vysoké úrovni.

Cvičení pro odvážné

Pokud vám chybí výdrž a kondice nutno poznamenat, že tento trénink nevydržíte ani 10 minut. Střídá se zde výbušnost, dynamičnost cviků se silovým zařazením pro maximální efekt. Body Rock lze cvičit z domova a tento druh cvičení slibuje dosažení vysněného cíle, ovšem pokud dřív neumřete.

Rovněž lze cvičit venku, ale to už pak připomíná Boot Campintenzívní tréninkový program určen široké veřejnosti i sportovcům, jež vychází z přijímacího tábora Amerických vojenských jednotek. Museli si tím projít všichni, kdo se chtěli stát mariňáky. Ovšem toto cvičení je přizpůsobeno potřebám běžné populace tak, aby se stalo nejefektivnějším programem pro získání kompletní fyzické kondice.

Výdrž, síla i svaly

Cílem těchto programů je především nastartovat změnu životního stylu a získání dokonalé fyzičky. Originální Boot Camp je charakteristický cvičením na čerstvém vzduchu (tedy venku). Tréninky jsou sestaveny tak, aby každý dosáhl rozvoje všech pohybových schopností. Profesionální trenéři používají během cvičení různé pomůcky a tréninkové metody, které každého cvičícího přivedou k cíli. Cvičení je opravdu velmi náročné, jak u Body Rock tak Boot Camp, protože jsou pauzy jen minimální nebo žádné. Pauza po namáhavém cviku je krátká a navíc si pauzu neužijete po každém cviku, ale mnohdy jen po každé sérií dle obtížnosti cviků.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte