Tetování – ozdobička na celý život

Tetováníněkteří ho milují, jiní odsuzují. Přesto se však stále častěji setkáváme s lidmi, kteří obrázky na těle nosí – a mnohdy se nespokojí pouze s jediným výtvorem! Díky tetování se můžeme odlišit od ostatních. Vybočit z řady a být něčím jinýoriginálníje fajn. Dáváme tak najevo svou osobitost a extravaganci. Spousta lidí chce vhodně umístěným tetováním zvýraznit partie, na které jsou pyšní nebo u kterých chtějí, aby si jich okolí všimlo. Dříve to ale všechno bylo jinak tetování měli jen ti, kteří šli na smrt, otroci, spodina, vyznavači víry nebo vězni. Takové době již dávno odzvonilo a my jsme za to rádi. V dnešní době tetováním ukazujeme svou individualitu. Tetování se považuje za kreativní doplněk – leč takový, kterého se jen těžko zbavuje.

Výběr motivu

O obrázku, který si necháte vytetovat, rozhodujete jen vy sami. Někdo si nechává své tělo ozdobit znamením zvěrokruhu, ve kterém se narodil, jiný dá přednost datu narození svých dětí, další se zamiluje do čínských znaků a zatouží mít je na celý život. Ať už si vyberete cokoli, ještě než vstoupíte do tetovacího salonu, dobře své rozhodnutí zvažteuvědomte si, že tetování vám zůstane po celý život. Samozřejmě, existují způsoby, jak tetování odstranit, ovšem tento proces není nijak příjemný a mnohdy vám po tetování na těle stejně něco zůstane. Proto je třeba pečlivě vybírat a nechat si vytetovat jen to, s čím budete chtít žít. Z tohoto důvodu se příliš nedoporučují jména přítelů a přítelkyňtento trend je velice oblíbený především u teenagerůprotože se může stát ne že by vám to někdo přálže se s dotyčným nebo dotyčnou rozejdete. A těžko si pak budete hledat dalšího partnera se jménem Michal, nebo dívku se jménem Karolína.

Bolí to?

Tetování se aplikuje pomocí jehly, která se vpichuje do tělaa vy se ptáte, jestli to bolí? Samozřejmě! Ovšem nejedná se o bolest, kterou byste nemuseli přežít. Mnoho lidí, kteří tetování podstoupili, popisují tuto bolest jako bodnutí hmyzemženy pak jako depilaci voskovými pásky. To jen abyste si dokázali udělat představu. Ve skutečnosti každý vnímá bolest jinak a má i jinak vysoký práh bolesti. Hodně záleží i na místu, kam si tetování rozhodnete pořídit. Jsou místa, kde to bolí méně, ale také jsou místa, kde to bolí jako čert. Ovšem i v tomhle případě platí dávno známé rčení: Parádo, trp. Chcete-li si tetování pořídit, budete nějakou tu bolest muset snést – rozhodně se ale smiřte s tím, že to určitě nelechtá.

Permanentní líčení

Především ženy ocení tuto alternativu tetování. Barevné pigmenty se totiž dají použít i pro zkrášlování obličeje. Vytvoří se tak podklad pro líčení. Oční linky, kontury rtů či úprava obočí – všechno je možné! Nejenže to vypadá velice přirozeně, ženám tak „odpadne“ nekonečně dlouhá doba při líčení. Trvanlivost permanentního líčení je až 5 let. Vhodné je to i pro ty ženy, které trpí zvýšenou citlivostí pokožky nebo alergií na dekorativní kosmetiku.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte