Tokoriki aneb masáž horkými mušlemi

Masáž horkými mušlemi, je neskutečný zážitek s výrazným energetickým účinkem na tělo i mysl. Pro tento exotický rituál se používají mořské mušle z ostrovů v jižním Pacifiku okolí Filipín a Fidži. Jsou to jemně vroubkované mušle zvané srdcovky, které mají vhodnou velikost, tvar a ucelenou strukturu. Sbírají je domorodci a pečlivě opracovávají, brousí a leští, již po mnoho let stejným způsobem, který převzali od svých otců a dědů.

Mušle se spárují, spojí a tím vznikne nástroj pro masáž horkými mušlemi, jinak zvaná“ lava shells“. Do mušle se vloží patentovaný aktivátor a ten okamžitě celou lasturu prohřívá. Teplo vydrží působit dlouhodobě. Mušle si tímto udržují po celou dobu svou příjemnou teplotu a masáž může nepřerušovaně pokračovat. Skvělá masáž horkými mušlemi spočívá v síle tepla a příjemném prohřívání vašeho těla a také příjemně hladkém povrchu mušlí.

Mušle se přirozeně zahřívají

Po zahřátí mušle produkují ionty vápníku, které pronikají přímo do pokožky. Spojením s přírodními oleji-panenský kokosový olej se nastartují regenerační procesy, což má velký vliv na pevnost, pružnost a zdravější vzhled pokožky. Rovněž dochází k odbourávání svalové únavy a dostaví se fyzická i psychická regenerace. Jedná se skutečně o velmi luxusní a příjemný zážitek. Masáže horkými mušlemi jsou velice vhodné i při detoxikaci organismu a chronické svalové bolesti zad, šíje a končetin. U masáže, se dosahuje výrazného zvýšení prokrvení zpracovávané oblasti a dochází k naprostému uvolnění svalů. Pomáhá léčit psychosomatické a civilizační choroby. Rytmicky prováděná masáž navozuje klid a harmonii. To je velmi důležité pro odstranění únavy a celkového napětí. Zlepšuje koncentraci, upravuje poruchy spánku, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte