TOP výběr předsevzetí pro rok 2016 + způsoby, jak je naplnit

Konec roku starého a počátek nového je neodmyslitelně spjat s novoročními předsevzetími. Někdo si dá za cíl v následujících 12 měsících cestovat, jiný se bude chtít zdokonalit v cizích jazycích. Někteří možná budou hledat lásku, jiní chtějí zhubnout a drtivá většina těch, kteří si novoroční předsevzetí dávají již po několikáté, si přeje skoncovat se svým zlozvykem jménem kouření. Máme pro vás přehled nejčastějších předsevzetí pro rok 2016 a tipy, jak je pro tentokrát konečně naplnit!

Místo 5. – Naučit se cizí jazyky

Páté nejčastější předsevzetí si dávají mladí, stejně jako zkušení a životem ostřílení jedinci. Ne nadarmo se totiž říká, že: „Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem“. Přihlaste se do intenzivního jazykového kurzu nebo začněte se samostudiem a v létě si třeba můžete dopřát dovolenou v cizích krajích bez toho, aby vás děsila jazyková bariéra.

Místo 4. – Zdravěji jíst

Zakažte si vstup do fast foodů, zapomeňte na popcorn v kině a naučte se pravidelnosti a vyvážené stravě. Prostudujte zdravé kuchařky, zajděte si třeba k výživovému či fitness poradci a začněte jídlo doopravdy milovat, nikoli jen konzumovat. Čas od času sice zhřešit můžete, nemělo by to být ale pravidlem. Tato změna se projeví nejen na vaší psychické pohodě, ale také na ručičce váhy.

Místo 3. – Sportovat

Předsevzetí úzce spojené s předchozím bodem. Sportem ku zdraví – říká se! Proto nazujte tenisky, vytáhněte kolo a začněte žít aktivní život, který vám přinese spoustu zajímavých benefitů. Nejen, že nějaké to kilo zhubnete a zpevníte svou postavu, také budete oplývat dobrou náladou a optimismem!

Místo 2. – Zhubnout

Jak zhubnout? Odpovědí je sport, zdravá a vyvážená strava a ideálně také odborné rady zkušeného fitness trenéra nebo výživového poradce. Na jednorázové redukční diety zapomeňte. V takovém případě sice nějaké to kilo zhubnete, po čase se ovšem opět přihlásí společně s nějakým tím bratříčkem navíc!

Místo 1. – Přestat kouřit

A první místo obsadilo … Předsevzetí přestat kouřit, které patří k vůbec těm nejčastějším předsevzetím napříč jednotlivými roky i kontinenty. Přestat kouřit by chtělo mnoho lidí. Jen málokomu se to ovšem doopravdy podaří. Rady, jak na to, jsme pro vás schovali do následujícího článku!


Řekněte ostatním, co si myslíte