Troufnete si ochutnat “vražedné” koktejly?

Největší party v roce bezesporu přináší ten úplně poslední denSilvestr. Ačkoli nás dnešní den od tohoto pověstně nejlepšího mejdanu odsuzuje ještě na 65 dní očekávání, již dnes si můžeme připomenout 5 nejvražednějších koktejlů, se kterými se můžete setkat obzvláště na Silvestr, ale samozřejmě i kdykoli během roku. Zvláště ženy si v barevných koktejlech vytváří slabost. Nejedna si je totiž zamiluje pro jejich pestré barvy, načančaný vzhled a slaďoučkou chuť připomínající limonádu.

Ovšem i v tomto případě zdání často klame a nejeden takový koktejlíček vás může velice rychle zahnat pod stůl. Jedná se totiž o kombinace, kterým se ne nadarmo přezdívá rychlá smrt. Takže nejen na Silvestr, ale kdykoli až vyrazíte ven – pamatujte, že tyto koktejly sice vypadají nádherně a svým vzhledem doslova vybízejí k ochutnání, ale může se vám velice snadno stát, že po energickém tanci zapomenete, že hasíte žízeň alkoholickou bombou – tak na to pozor!

Zombie

Tento koktejlvěřte nebo nesvědomitě dostává svému jménu. Jedná se o mix kořeněného, světlého a tmavého rumu, k tomu se přidá apricot brandy, troška grenadiny, pomerančový a exotický džus a navrch se to ještě zakape citronovou šťávou. Slušný seznam, nemyslíte? Jakmile si tento driják na baru objednátea ochutnáte ho i několikrát za sebou – můžete s klidem počítat s tím, že až se ráno podíváte do zrcadla, zaručeně tam na vás zombie vykoukne. Jedním koktejlem do sebe totiž vpravíte více jak dva standardnívelképanáky čtyř druhů alkoholu najednou. Tady by se možná vyplatilo říct: Vejdi a neubliž! 

Long Island Ice Tea

Nenechte se ošálit mírnějším názvem! I tento drobečekačkoli to žádný drobeček není a jedná se o long koktejl – totiž klame svým jménem, ale chutí vás rozhodně srazí na kolena. Své jméno si zasloužil podle názvu ostrova Long Island a ačkoli barvou připomíná čaj, věřte, že se o žádný čajíček rozhodně nejedná. Je to kombinace vodky, ginu, bílého rumu, tequilly a triple sectu zalitá citronovou šťávou, colou a cukrovým sirupem. Právem je označován za jeden z nejsilnějších a ačkoli sice máte možnost svobodné vůle a požádat tak barmana o mírnější variantu, stejně do sebe oklopíte 7,5 centilitru alkoholu o 22%. Dobrou chuť a bezbolestný pád! 

Moscow Mule

Všímavějším už určitě došlo, jaký alkohol bude stavebním základem tohoto koktejlu. Ano, hádáte správně – je to vodka! A není jí tam pomálu -rovných 5 centilitrů, vážení. Někdo by si možná řekl, že na vodce nic tak zrádného nenípřeci jen v Rusku je to denní pití – ale ona skrytá záludnost tohoto nápoje spočívá v zázvorovém pivu a trošce citronové šťávy. Ano, Moscow Mule sice představuje skvělý, osvěžující nápoj, který se zdá být naprosto ideálním pro zahnání obrovské žízně a možná že se dá i bez problému vyžahnout na ex. Jenže milé dámy, kolik takových panáčků vodky dokážete zvládnout, než se sesunete k zemi? 

Black Velvet

Stejně zrádný, tajemný a záludný jako Moscow Mule. Ano, řeč je o podobně nevinně vyhlížejícím koktejlu s názvem Black Velvet. Dalo by se říct, že tento nápoj je ještě nebezpečnější než předchozí varianta, protože je podáván ve vysokých sklenicích na víno. Jedná se o mix černého piva a šampaňského. Takže se při jeho pití můžete sebevíce uklidňovat, že v něm přece není nic špatného a tvrdý alkohol vlastně ani neobsahuje. Jenže právě kombinace piva a perlivého vína nemusí každému udělat dobře. Velice rychle stoupá do hlavy a o trpkých ránech radši ani nemluvit. 

B-52

Mnozí by se možná hádali, že B-52 svým způsobem koktejl není. A měli by pravdu. Není to koktejl v pravém slova smyslu, jedná se totiž o koktejlový panák. Právem dostal jméno po známém leteckém bombardéru B-52Je to mix tří likérů, tedy osm centilitrů alkoholu. Nečekejte žádnou limetku, žádnou ozdobičku. Kouzlo tohoto drinku totiž spočívá v tom, že se pije zapálenýJeho základem je likér Grand Marnier, což je směsice vybraných koňaků, dále ještě Baileys a kávový likér Kahlúa. Tento drink byste měli pít jen pomáluovšem v zápalu Silvestrovské noci je to jako mluvit do dubu a rozhodně byste ho neměli s ničím kombinovat.

Fotografie publikována se svolením Tiverylucky FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte