Typy držáků televizí na stěnu – průvodce nákupem

Prakticky všechny televize s plochou obrazovkou LDC a plazmové televize jsou dodávané s podstavcem. Ten funguje bezproblémově, pokud chcete televizi umístit na stůl, nebo na skříň. Ale jedna z věcí, která dělá ploché televizory tak přitažlivými je jejich malá hloubka a hmotnost, což umožňuje jejich uchycení na stěnu. Takto uchycená televize pak vytváří velmi čistý a prostorově efektivní vzhled. Většina televizorů neobsahuje držák televize na stěnu, takže jej budete muset koupit samostatně. V tomto článku si popíšeme rozdíly mezi jednotlivými držáky televize na stěnu a povíme si i o základních tipech pro jejich volbu.

Jaké držáky televize na stěnu volit?

Stěnové držáky televizí se pohybují od základních modelů s pevně připojenou televizí, až po nelepší držáky s téměř neomezenou flexibilitou pro umístění televizoru. Přemýšlejte před koupí o tom, co má Váš držák televize na stěnu umět. Na výběr totiž existuje celá řada možností.

Jednoduchý držák televize – jedná se o základní typ držáku televize na stěnu s nejmenšími nároky na místo. Tento držák umístí televizi blíže ke zdi, než jiné typy držáků. Televizní obrazovka je paralelně se stěnou a není možno ji jakkoliv nastavovat. Tento typ držáku je vhodnou volbou pro plazmové televizory, které mají nejširší horizontální i vertikální pozorovací úhly.

Naklápěcí držák televize – tím, že poskytuje vertikální seřízení úhlu- tzn., že se výškově naklápí, je tento typ držáku televize na stěnu vhodný pro případy, kdy chcete televizi umístit do jiné výšky, než v jaké budou při jejím sledování Vaše oči. Naklápěcí mechanismus způsobí, že bude televize dále od stěny- běžně 5 – 10 cm.

Otočný držák televize – je obdobný, jako sklopný držák, ale otáčecí mechanismus je otočený tak, aby bylo možno televizi naklánět do stran. Tento typ držáku televize na stěnu je obzvláště vhodný do pokoje s více než jedním obvyklým místem pro sledování televize.

Kombinovaný držák – nejpropracovanější typ držáku televize, který poskytuje největší flexibilitu. Má pohyblivé rameno, na kterém se může televize pohybovat ode zdi a zpět a zároveň se natáčet. Dalším sklopným kloubem je možno nastavit vertikální úhel natočení televizoru.

Všechny typy držáků televize můžete zakoupit na www.i-market.cz (konkrétně na adrese www.i-market.cz/355-drzaky-televize ).

Foto: i-market.cz


Řekněte ostatním, co si myslíte