Jak účinně na podzimní onemocnění…

Podzim je tady a s ním přichází i tolik obávané podzimní onemocnění, jako je nachlazení, záněty dýchacích cest a chřipka. Patrně si každý klade otázku, jak se účinně proti těmto onemocněním bránit? Tajemství úspěchu spočívá samozřejmě v prevenci – tudíž v posilování imunitního systému.

Oslabená obranyschopnost organismu představuje problém především u dětí, seniorů a všech lidí, jež jsou vystavování stresu a psychické zátěži. Oslabená imunita není pouze problémem v tom ohledu, že jsou lidé náchylnější k nemocem bakteriálního a virového původu, ale omezuje člověka i v jiných oblastech. Osoby s oslabenou imunitou se dříve unaví, hůř zvládají složité životní situace, stres a nezřídka propadnou i depresím.  Ty číhají na podzim stejně tak jako chřipka.

Strava a vitamíny

S tímto problémem mohou pomoci enzymy, probiotika, vitamíny, otužování, sportování či alespoň procházky na čerstvém vzduchu, nutričně vyvážená strava.  To vše dokáže nastartovat správné fungování imunity. Díky tomu se imunitní systém udrží v rovnováze a dokáže odolat různému onemocnění.

Prevence proti onemocnění

Nečekejte, až nemoc udeří a začněte preventivně posilovat obranyschopnost organismu. Důležitý je správný jídelníček, pohyb, spánek. Začněte pravidelně konzumovat cibuli, zázvor, česnek, ovoce s vitamínem C. Tělu můžete dopřát zvýšené množství vitamínů i v podobě doplňků stravy. Nezapomínejte rovněž na pitný režim. Výtečné jsou bylinkové čaje z máty či květů černého bezu. Omezte konzumaci kávy a alkoholu.

Otužování a sport

Jestliže si nepotrpíte na pravidelné běhání či jinou sportovní aktivitu, pak přidejte do svého programu pravidelné procházky svižnějšího tempa. Mimo pohybu začněte i s otužováním, pokud jste tak ještě neučinili. Pokud i přes veškerou vaši snahu nemoc udeří, nesnažte se ji přecházet. Tím si leda koledujete o větší a dlouhodobější zdravotní problémy. Dopřejte si klid na lůžku s dostatkem tekutin a dovolte tělu, aby se s bacily vypořádalo. Nemoc zkrátka řádně vyležte.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte