Účinný boj s parazity

Komáři, mušky, ovádi a klíšťata, „breberky“, které z celého srdce nenávidíme, protože nás nenechávají na pokoji. Léto je sice krásné období, ale má svoje mouchy. Jak s těmito nepříjemnostmi bojovat? Přinášíme vám pár tipů a babských rad.

Chcete si v létě vyrazit do lesa nebo posedět večer na zahradě a neutrpět při tom žádná zranění? Nechte se inspirovat našimi radami.

Aroma lampa

Chcete-li si večer posedět na zahradě, ať už s rodinou, nebo přáteli, určitě si k vašemu povídání, abyste na sebe viděli, posvítit. Jenže na světlo se přeci slétávají komáři a další malé okřídlené neplechy. Co s tím?

Namísto klasické lampy zvolte aroma lampu a hlavně po účinných směsích, které komárům nijak nevoní, naopak je odpuzují.

Vonná směs

Směs, která taktéž účinně odpuzuje hmyz, ale zároveň lidem krásně provoní zahradu, je směs, kterou si můžete namíchat i doma. Potřebovat budete 4 kapky oleje z hřebíčku, pár kapek pomerančové šťávy, pár kapek čajovníku a tak 2 kapky citronu.

Čajovník

Už u výše uvedeného receptu byl uveden čajovník jako jedna ze surovin. Čajovník můžete použít i u dalšího receptu, na který budete potřebovat čajovník, levanduli a další vůni podle vašeho výběru.

Muškát

Použít můžete i muškát nebo olej z muškátu.

Fotografie publikována se svolením vectorolie Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte