Úsměv, na který se zapomíná

Stává se vám, že se probudíte a následně, až se uvidíte v zrcadle, pronesete slova typu: „Bože, co je to za člověka?“ nebo něco podobného? To je špatně! Člověk by se měl hrdě postavit před zrcadlo, pozdravit se usmát se na sebe. V úsměvu se skrývá energie, kterou budete potřebovat celý den.

Úsměv?

Aby se člověk cítil dobře a dobře vypadal i na venek, měl by se usmívat. Nemračte se, s tím si vystačí obloha ve špatném počasí! Usmívejte se na sebe a na své okolí. Uvidíte, že jde s úsměvem všechno lépe. Zažene bolesti a strasti. Nebudete se chytat za hlavu při každém nezdaru. Místo toho se do toho s úsměvem dáte znovu a znovu, dokud se práce nevydaří. Dobrý pocit potom přinese pohlazení na duši. A zdravá duše je důležitá, protože potom bude zdravé i tělo.

Zamračené ulice

Všimli jste si někdy na ulici, jak se lidé mračí a zadělávají si tak na hluboké vrásky na čele? Nezáleží na tom, co se jim stalo, ale neuvědomují si, že svůj hněv přenášejí i na své okolí. Kdyby se lidé na všechny usmívali, usmívali by se i další. Jde o jakousi „chemickou“ reakci. Nebo z pohledu fyzikálního jde o akci a reakci – když se usměje jeden, usměje se i druhý. Navíc vrásky od smíchu jsou roztomilé a nemusí se za ně nikdo stydět.

Vyzkoušejte experiment

Schválně se zkuste jednou projít po ulici, nemusí být rušná, stačí obyčejná venkovská ulice vedoucí do samoobsluhy. Až kolem vás někdo půjde, podívejte se mu do očí a usmějte se. Budete možná překvapeni reakcemi. Někteří se usmějí také, jiní budou nechápavě civět, další vám pohled ani neopětují. Jako byste byli vzduch. Je to zajímavý experiment. Vyzkoušejte, jak váš úsměv ovlivní vaše okolí. Věnujte vteřinu štěstí někomu dalšímu.

Funguje to i obráceně!

A naopak vy, až uvidíte, že se někdo usmívá třeba právě na vás, oplaťte mu to také zářivým pohledem. Není nutné se přece pořád mračit. Kdo ví, třeba se právě dnes do vašeho úsměvu zamiluje vaše životní láska!

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte