Vánoce a stres nejdou dohromady!

Svět kolem nás klade na většinu lidí tak přemrštěné nároky, že se stresu zpravidla nelze vyhnout. Mnoho z nás se navíc naučilo stres vnímat jako nedílnou součást svého života, což je špatně. Právě on je totiž jedním z hlavních faktorů, které mohou oslabit naši imunitu, kterou s rychle se blížícími Vánocemi potřebujeme všichni dvojnásob.

Nejkrásnější leč rizikové období

Stres můžeme zjednodušeně definovat jako reakci organismu na nadměrnou zátěž, se kterou se potýká většina z nás téměř každý den. Stres vyvolávajících faktorů a situací je nespočet. Někoho stresují finanční potíže, jiného pouhá cesta skrz ucpané město do práce, dalšího zase rodinné neshody. S rychle se blížícími svátky se míra stresu ještě zpravidla zvyšuje, jelikož musíme zařídit mnoho věcí, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Ať už je to kvůli úklidu domácnosti, nákupu dárků pro rodinu a přátele nebo většímu množství pracovních povinností, předvánoční období je pro tělo každého z nás pořádná zkouška!

Není stres jako stres!

Stres, který netrvá příliš dlouho a navíc není spojen s negativními zážitky, v podstatě potřebujeme. Nejenom že nám pomáhá zdolávat překážky, ale zároveň nás motivuje k lepším výkonům a přitom našemu tělu nijak zvlášť neškodí. Naopak často se opakující stres, který trvá dlouhodobě, je nebezpečný, protože může narušit správnou funkci organismu a také jeho imunitního systému. Jak se tedy takovému stavu a jeho negativním důsledkům bránit?

Silná imunita je důležitá!

Aby se tělo bylo schopné stresu bránit, je důležité pečovat o imunitu a přirozeně ji posilovat například pestrou a vyváženou stravou, kvalitním spánkem nebo aktivním pohybem. Vedle správné životosprávy a dostatečného příjmu vitamínů je také důležité nezapomínat na odpočinek a relaxaci čímkoliv, co máte rádi. Jestliže se i přesto potýkáte s příznaky oslabené imunity, jakými je zvýšená únava nebo stále se opakující problémy s horními cestami dýchacími, můžete v tomto náročném předvánočním období vyzkoušet doplňky stravy, jenž jsou na akutní podporu imunitního systému bezprostředně zaměřeny (např. ImunoElixeer Rapid).

Nadměrnému stresu, který je obrovským škůdcem vaší imunity, lze předcházet. Pomoci může pár následujících rad:

  • Organizujte svůj čas a určete si priority – stanovujte si reálné cíle a úkoly. V opačném případě nebudete nikdy spokojeni a budete neustále ve stresu.
  • I NE je odpověď – snažte se nepřebírat zodpovědnost ani práci za ostatní, pokud to není opravdu důležité.
  • Snažte se dostatečně odpočívat – skvěle fungují masáže, jóga nebo meditace.
  • Nebojte se vyzkoušet něco nového – například alternativní metody, mezi něž patří homeopatie nebo akupunktura, jsou perfektní odbourávači stresu.
  • Zastavte se a užívejte si – vyrazte na vánoční koncert nebo trhy, na kterých si odpočinete a nasajete tu pravou atmosféru Vánoc.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte