Vitaminová bomba z odšťavněné zeleniny

V dnešní době jsou zeleninové freshe považovány za velký hit. Stále více lidí si domů pořizuje odšťavňovače, aby si doma mohli udělat tu nejlepší a nejkvalitnější šťávu. A lidé ví, proč jim propadli – jedna sklenice této šťávy totiž obsahuje velké množství zdravých látek – od vitamínů až po minerální látky, ty posilují nejen imunitu. Neprohloupíte, když si je zamilujete také!

Nápoj místo snídaně

Zeleninové freshe jsou vhodné k nahrazení vaší běžné snídaně, která může obsahovat dva tousty a máslo. Jednak si doplníte vitamíny, obrníte se proti virům a bakteriím a navíc vás takový nápoj dokonale zasytí. Dodají vám navíc energii, kterou ráno mnoho lidí postrádá. Není však vhodné popíjet freshe celý den – nenahrazují pitný režim!

Tipem pro vás může být také dát si fresh před cvičením – dodá energii a zasytí vás, a pesto nebudete přecpaní! To je ideální stav před cvičením.

Pro začátek ovoce a zelenina

Pokud si nedokážete představit, že budete pít odšťavněný salát s dalším druhem zeleniny a máte raději ovoce, není problém. Můžete kombinovat! S ovocem není dobré to přehánět, protože obsahuje velké množství cukru, ale pro začátek nebude vadit, když si zeleninový nápoj smícháte se šťávou z jednoho jablka nebo pomeranče.

Mrkvový fresh

Mrkvová šťáva je velmi oblíbená a asi nejznámější. Tímto nápojem si pročistíte střeva a zabráníte tak zácpě. Samozřejmostí je, že vitamíny z mrkví působí příznivě na náš zrak, ale navíc posilují i kůži. Mrkev je vhodná pro zotavení se po nemoci. Pokud vám samotná mrkev nesedí, obvykle se dá smíchat s jablečnou šťávou.

Nápoj z červené řepy

Červená řepa je vhodná k regulaci krevního oběhu, doplní červené krvinky a posiluje vlasy. Červenou řepu můžete zkombinovat také s pomerančem, který dodá nápoji další cenné vitamíny. Poměr řepy a pomerančů záleží na vaší chuti.

Staňte se mixologem

Mixovat chutě můžete tak, jak vám to vyhovuje. Každému chutná něco jiného. Míchat nemusíte jen dva druhy, ale kolik chcete. Nedoporučuje se smíchat všechnu zeleninu, kterou znáte, ale obvykle 4-5 druhů maximálně.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte