Vtipný víceúčelový nábytek do malých bytů

Dnes už nikoho nepřekvapí, že se ze sedací soupravy s úložným prostorem dá během okamžiku vytvořit letiště k přespání. Dnes však bude řeč o mnohem důmyslnějším nábytku. Víceúčelový nábytek je ten, kdy se skříň tváří, jako obyčejná skříň, ale přitom v sobě ukrývá vtipným způsobem navíc i další věci, které by vás ani ve snu nenapadli. Vyklápěcí sedací soupravu, postel, pracovnu, žebřík a mnoho dalších věcí. Tento nábytek je poslední dobou velmi oblíbený, protože vtipným a elegantním způsobem šetří prostor.

Moderní design

Mnoho lidí vůbec netuší, že jde o víceúčelový nábytek, protože mnohdy skutečně na první pohled nejde nic poznat. Vypadá moderně a má zajímavý design, ale málokdo ví, že například konferenční stolek ve tvaru taburetku slouží k posezení až pro čtyři osoby. Ve většině případů se jedná o modely, které jsou dílem designérů, ale jednotlivé kousky zůstávají pouze prototypem. Není příliš mnoho firem, které by se ujaly sériové výroby. Pravdou však je, že se zruční kutilové mohou takto inspirovat a vyrobit si vlastní originální postel, skříň a jiné vychytávky. V jiném případě stojí za pokus kontaktovat nějakou z firem a nechat si vyrobit multifunkční nábytek na zakázku.

Vtipné řešení prostoru

Nejspíš není nutné dodávat, že jde o vkusné řešení do malých prostorů, které nemusejí působit přeplácaným dojmem. Mnohé byty nedisponují zrovna dostatkem prostoru, a proto se obyvatelé takového bytu často rozhodují, čemu dají nakonec přednost. V případě multifunkčního nábytku nemusejí slevovat ze svých představ a mohou si dopřávat veškerý komfort. Jde nejen o zajímavý doplněk interiéru, ale je plně funkční a vysoce elegantní. Zastoupí více druhů nábytku a tím ušetří nejen místo, ale i peníze. Na své si dokonce přijdou i ti, kteří rádi cvičí. Některé typy nábytku mají důmyslně zabudované cvičební pomůcky.

Další článek s podobnou tématikou: Obývací stěny dodají interiéru ten správný šmrnc!

Fotografie publikována se svolením Pixomar Photography/FreeDigitalPhotos.net

 


Řekněte ostatním, co si myslíte