Výmluvy, které sabotují vaše štěstí!

Štěstí chodí dokola, občas sedne na vola. Tohle pořekadlo vám jistě nemusíme dlouze představovat. Štěstí je hodně ošemetná věc, jež vám vnáší do života radost i spokojenost, ovšem nesmíte mu vyhýbat! Věřte nebo ne, ale děláte to možná i vy – byť nevědomky! Pokud patříte mezi ty, jež věci, které by je učinili šťastnějšími, pomohly jim v kariérním i osobním růstu či by jen zvýšily jejich sebevědomí, odsouvají na neurčito, sami sebe tak o svůj kousek štěstí připravujete. Zamyslete se, co vás vlastně k takovému jednání vede. Možná se mezi vašimi důvody najde některá z následujících výmluv, díky které jste nespokojení – zkrátka nešťastní. Pokud ano, okamžitě si ji vyškrtněte ze slovníku!

Výmluva č. 1: Letos to nemá cenu, nechám to až na příští rok!

Nejčastější a zároveň nejoblíbenější výmluva. Ať už přemýšlíte o tom, že začnete hubnou, navštívíte svou vytouženou zemi, přestanete s kouřením či cokoli jiného, ale všechno vaše odhodlání ztroskotá na větě: „Letos to nemá cenu, začnu příští rok“, věřte, že škodíte jen sami sobě. Tohle všechno jsou věci, které nepotřebují ultimátum, nýbrž se kterými je třeba začít hned bez zbytečného otálení! Tak šup!

Výmluva č. 2: Bohužel si to nemůžu dovolit!

Ono se sice říká, že vás materiální věci nemohou udělat šťastnými, ale ne vždycky tomu tak opravdu je. Pokud po něčem opravdu toužíte, nikde není psáno, že vás dosažení tohoto cíle nemůže rozradostnit. Jedná-li se o finančně náročnější věc, je vaše situace sice o něco složitější, ovšem litování sebe sama rozhodně není na místě. Co kdybyste raději začali šetřit?

Výmluva č. 3: Stejně se mi to nepovede, tak proč se snažit!

Možná je vaším snem naučit se hrát na hudební nástroj, zhubnout alespoň 5 kilo či ovládat techniku olejového malování, ale vždycky sami sebe odradíte výrokem typu: „Stejně se mi to nepovede, tak proč bych se měl/a vůbec snažit!“. A to je škoda! Učený z nebe rozhodně nespadl a každý nějak začínal. Nebojte se poznat své schopnosti a i kdyby vám to ve finále nešlo, alespoň budete mít dobrý pocit, že jste to zkusili.

Výmluva č. 4: Nemám na to čas!

Další velice oblíbený výmluva, která vám jistě velmi často vyletí z úst. Jenže právě v tomto případě se dobře zamyslete, zda je to skutečně pravda a vy opravdu nemáte ani chvilku volného času. Popřemýšlejte, kolik času strávíte u televize či u počítače. Máte? No a teď tento čas můžete využít jiným, daleko efektivnějším způsobem!

Fotografie publikována se svolením Arthur84 FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte