Krásná i v zimě část 1.: Vyživte pokožku celého těla

Zdá se, že je léto definitivně pryč a my tak nemáme nutkání pořád běhat po venku. Začíná být sychravo, což je ideální k tomu zalézt si do postele, pustit si film, nebo si udělat zkrášlující a pečující večer, po kterém se budete cítit jako bohyně!

Pokožka těla

Začít můžete v podstatě kteroukoliv částí těla, my zvolíme celé tělo od krku k nohám. První, co tělu prospěje, je koupel. Ale ne ledajaká. Je ideální přidat do vody sůl nebo pěnu do koupele, která vaši pokožku zvláční a navíc tyto přípravky mají často krásnou vůni, která vás naprosto zrelaxuje.

Ještě ve vaně, nebo po koupeli nezapomeňte na peeling. Vyrobit si můžete svůj, nebo si můžete peeling koupit. Pokožka bude prokrvená, a pokud zvolíte peeling hydratující, nejlépe na bázi oleje, navíc bude příjemná na dotek – jako hedvábí!

Dalším krokem by měl být hydratační krém, kterým pokožku ještě více podpoříte. Samozřejmě na různé partie těla můžete zvolit různé krémy – na nohy hydratační, na boky krém na celulitidu, na poprsí zpěňující krém. Na trhu najdete nejrůznější krémy, je jen na vás, co přesně potřebujete.

Nezapomeňte na nohy a ruce!

Chodidla

Samozřejmostí je péče o nohy, chodidla. Tady je nejlepší dopřát jim lázeň – do nádoby dejte vodu, do které můžete přidat přímo přípravky k tomu určené. Jde většinou o různé olejíčky a soli. Nožky chvilku nechejte odmočit a poté vezměte pemzu, kterou odstraníte všechnu ztvrdlou a starou kůži. Pokud vám nevyhovuje dělat to takhle namokro, můžete si pořídit strojek, který odstraní ztvrdlou kůži chodidel nasucho.

Když máte nohy hladké a všechna ztvrdlá kůžička je pryč, přijde na řadu hydratační krém určený na chodidla. Pokud chce mít nožky jako miminko, potřete je větším množstvím krému, vmasírujte jej a potom si nasaďte huňaté ponožky. Ideální je nechat si je i přes noc. Ráno se vzbudíte s úplně jinýma nohama.

Ruce

Co se týče rukou, můžete jim opět dopřát lázeň s olejíčkem, poté jim dopřát peeling a nakonec opět nezapomeňte na pořádnou dávku hydratace!

Fotografie publikována se svolením Praisaeng Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte