Zázrak zvaný Maqui Berry

Toužíte být zdraví, plní síly, mít krásnou pokožku, nehty i vlasy? Temně fialové bobule o velikosti 4-6mm, které rostou v odlehlých místech Patagonie, vám tento sen mohou vyplnit. Určitě vás nepošleme s batůžkem na výlet, kde budete muset lézt po stromech. Tento malý zázrak si můžete objednat z pohodlí vašeho domova.

Stačí zadat název a vyjede vám spousta nabídek. Je to malý, ale stále zelený strom o výšce maximálně 5 metrů. Léčivé účinky Maqui Berry objevili už patagonští indiáni z kmene Mapuche. Maqui Berry patří mezi superovoce, která má vysoké antioxidační účinky. Dokonce 3x více než Açaí nebo Goji Berry. Najdete v nich vitamíny A, B, C a E, dále jsou bohaté na aminokyseliny, železo a nechybí vláknina. V současnosti jsou plody Maqui Berry považovány za jeden z nutričně nejvýživnějších druhů ovoce světa.

Maqui Berry pomáhá i hubnout

Maqui Berry má vysoce účinné látky na zrychlení metabolismu a tím přispívá k podpoře u hubnutí. Detoxikace v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a také aktivním pohybem mohou napomoci při zbavování přebytečných kilogramů. Toto ovoce dokonce velmi účinně zpomaluje procesy stárnutí, kdy jsou naše buňky ovlivňovány volnými radikály. V tomto důsledku začnou naše orgány „chátrat“.

Každé lidské tělo má vybudovaný svůj ochranný systém, ten však s přibývajícími léty slábne. Tady může Maqui Berry sehrát důležitou roli díky látkám, které obsahuje. Podporuje imunitní systém a celkové zdraví člověka. Rovněž bojuje s příznaky zánětů a to jak v kloubech tak kostech. Mimo to dále pomáhá čistit pokožku a zrychluje trávení. Posiluje klouby i kosti a co je nejdůležitější – snižuje riziko výskytu rakoviny a to především díky rekordně vysokému obsahu antioxidantů.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte